Často kladené otázky

VYBÍRÁNÍ MOTIVU

– Kde mohu najít motiv/vzor pro své tetování?

Existuje velmi pestrá škála způsobů kde hledat zajímavé vzory. Mezi ty nejčastější patří:

1) Na našich stránkách funguje galerie vzorů na tetování, ale i na jiných stránkách můžete naleznout zajímavé motivy, riskujete tím ale případnou absenci originálního vzoru. Tyto obrázky slouží spíše pro inspiraci.

Vzory

2) Kupte si originální design. Existujte mnoho serverů, kde se za velmi nízké ceny dá koupit opravdu pěkná malůvka. Vytištěný obrázek po té předejte svému tatérovi.

3) Nechte si udělat originální motiv přímo od tatéra. Sdělte mu vaše představy a společně jistě něco vymyslíte. Není výjimkou že si lidé do studia nosí i svoje vlastní kresby které si chtějí na sebe nechat vytetovat.

4) Pokud už si vyberete nějaký obrázek, zavítejte ještě raději do naší databáze symbolů pro ujištění jeho významu, předejte tak případným nedorozuměním z řad okolí.

– Kde se dozvím něco o významu symbolů?

V naší databázi symbolů.

– Chci si nechat udělat tetování, ale vůbec nevím kde a s čím mám začít.

Postupujte podle našeho typu „tetování krok za krokem“

VYBÍRÁNÍ SALÓNU

Často kladené otázky

– Podle čeho mám vybírat tetovací salón?

Největší referencí je zkušenost vašich známých. Ti vám nejlépe a popravdě řeknou jak se k nim tatér choval, jak na ně působilo prostředí ve studiu, apod. Zkuste si také do studia zavolat, vstřícnost vám určitě napoví jestli o vás salón stojí. Dále je tu pak náš katalog.

PRŮBĚH

– Bolí tetování?

Ano. I když bolest je velmi individuální. Záleží na stupni bolesti u jednotlivce, na zručnosti tatéra, na velikosti tetování a v neposlední řadě i na místě kde je kérka implementována (žebra, třísla, ledviny jsou obecně velmi citlivá místa). Jsou ale lidé kterým se to líbí. Bolest při zákroku určitě není nic co by se nedalo vydržet. Mnoho lidí říká, že je tetování vůbec nebolelo, někdo zas tvrdí, že to byla velmi nepříjemná bolest.


PÉČE O TETOVÁNÍ

– Mohu se s tetováním opalovat a koupat?

Pokud mluvíme o novém tetování tak nikoli. V delším časovém horizontu se asi kvůli kérce nebudete vyhýbat sluníčku, ale pravdou je že čím více se sluníte, tím více vaše malůvka stárne. Je obecně známý fakt že čím více se opalujete, tím více se pokožka poškozuje a ztrácí své schopnosti, to platí i o vašem obrázku. Tetování nesvědčí ani solária.

– Slyšel jsem, že se tetování postupem času deformuje, je to pravda a jak tomu zabránit?

Slyšel jste správně. Tetování skutečně s přibývajícími léty ztrácí kontury, bledne a celkově kvalitně upadá. S tím těžko něco uděláte. Jak stárne vaše kůže, tak stárne i vaše kérka. Pokud se budete chránit před sluníčkem dobrým opalovacím krémem a nebudete holdovat stylu aby vaše tělo bylo jak usmažený karbanátek, prodloužíte tím jeho životnost. Po čase ale tak jako tak obrázek ztratí na kráse. Jediným východiskem je buď oprava nebo cover-up.

Péče o tetování

– Chodím do posilovny a chtěl bych si nechat udělat tetování, mám ale strach, že s přibývající svalovou hmotou by se můj obrázek mohl znehodnotit. Mám tedy počkat?

Nemusíte, aby se obrázek jak vy píšete „znehodnotil“ tedy roztáhl, nebo jinak změnil svoji velikost, musel by být nárůst svalů opravdu drastický. Je velice pravděpodobné, že v průběhu nošení Vašeho tetování budete střídavě nabírat a shazovat váhu, nicméně na tvar vašeho obrázku to nebude mít až takový vliv, na druhou stranu je pravda, že v určitých partiích se může tetování deformovat i při menším objemu (např. dolní strana břicha). Problémy také mohou nastat při příliš komplikovaném tetování, které obsahuje velké množství drobných detailů.

ODSTRANĚNÍ TETOVÁNÍ

– Lze tetování odstranit?

Do určité míry ano, nicméně je to velice drahá a zdlouhavá procedura. Více se dočtete v sérii článků jak odstranit tetování.

Odstranění tetování


– Četl jsem o tzv. dočasném tetování. Opravdu např. po 5 letech zmizí?

Stručně řečeno NE. Je to blamáž a marketingový tah studií nalákat vás na něco co vám nemohou poskytnout. Vy to samozřejmě ihned těžko poznáte. Aby tetování skutečně po čase zmizelo muselo by být implementováno do tenké vrstvy kůže. To běžný tatér nemůže zvládnout. Nicméně v USA se v současné době „experimentuje“ s barvami, které by byly schopny se po čase rozpustit v imunitním systému. O těchto barvách se budete moci dočíst na našich stránkách.

OSTATNÍ

– Mohu se nechat tetovat jsem-li mladší 18 let?

Ano, ale pouze se souhlasem rodičů.

– Mohu si nakreslit vlastní motiv a ten si pak nechat ve studiu udělat?

Ano, ale je třeba se domluvit s tatérem.

– Kdy je nejvhodnější roční období na tetování?

Určitě ne v létě jak to dělá většina lidí. Mějte chladnou hlavu a uvědomte si že sluneční záření kérce nesvědčí, o to více když je nová. Nejvhodnější doba je na podzim kdy už nesvítí prudké slunce ale zároveň můžete nosit volné oděvy a tetování může dýchat. Zima je také dobré období.

– Mohu se jít tetovat pokud jsem nemocný?

Hrnout se do salonu pokud váš imunitní systém není na 100% úplně v pořádku není nejlepší nápad. Potřebujete sílu vašich bílých krvinek k zahojení rány a pokud je váš obranný systém oslaben mohou nastat komplikace, protože musí bojovat s více nepříteli. Mimoto nezmínit se vašemu tatérovi je velice bezohledné nejen k němu, ale i k jeho zákazníkům, které můžete nakazit. Pokud se necítíte nejlépe a máte domluvený termín, raději zavolejte do studia a přeobjednejte se na dobu kdy vám bude lépe.

– Barevné nebo černobílé?

Pokud je to vaše první kérka, raději zvolte černé tetování nebo kombinací šedých stínů. Snadněji se odstraňují a barevná tetování jinak vypadají na obrázku a jinak na kůži.

– Je tetování bezpečné?

Při dodržování bezpečnostních podmínek (sterilizace, nástroje na jedno použití,…) jednoznačně ano. Riziko nakažení virem HIV při tetování je v profesionálním studiu velice mizivé.

– Jaká je cena tetování?

Cena je individuální podle velikosti a složitosti. Ceny začínají zhruba okolo 800 korun, horní hranice nejsou dány. Někteří lidé si nechají potetovat celé tělo, v takovém případě nejsou výjimkou statisícové částky.

– Lze tetovat přes jizvu?

Ano, pokud to jizva dovolí. Tetovat na jizvu není problém, ale záleží na tom zda je kůže spíše vnějšího nebo vnitřního charakteru. Kůže může být velmi ztvrdlá a proto se na ní hůře pracuje.

– Co mohu udělat pokud jsem s tetováním nespokojen?

Bohužel, vaše možnosti jsou omezené. Záleží na designu tetování jestli je šance ho třeba zvětšit nebo upravit vzor aby se vám více líbil. Cover-up u nového tetování není úplně jednoduchá věc. Můžete si také kérku zkusit nechat odstranit ale to je jedna z posledních a nejdražších možností.

Nicméně, design by jste měli ovlivnit i vy. A to předtím než se začne vmíchávat inkoust do vaší kůže. Také proto se tatér před zákrokem ptá zda nakreslený návrh na vaší kůži sedí, atd.

– Často u dívek vídám tetování nad zadečkem, co to symbolizuje a proč zrovna tam?

lower back tattooNejčastěji se na toto místo tetují různé ornamenty. Většina dívek ani nemá o původní symbolice sebemenší ponětí, v našem článku se můžete podívat na skrytý význam. Nechají se tam tetovat, protože je to vcelku málo citlivé místo na bolest a kérka zde není tolik na očích. Proto slouží většinou jako první „otrkávací“ obrázek. U mnoha děvčat kérka nad zadečkem figuruje jako první a většinou i jako poslední tetování, dokresluje jim image a působí více sexy.