Prinker – kvalitní dočasné tetování, nebo vyhozené peníze?

Na úvod je třeba říci, že dočasné tetování je stále spíše takový mýtus, kterým se některá tetovací studia snaží nahnat zákazníky do svých křesel. V praxi taková technika v drtivé většině případů nefunguje, protože vložit inkoust pouze do vrchních částí kůže s milimetrovou přesností nedokáže ani robot, natož pak tatér. Stejná věc platí i co se týče barev, které stále nejsou na takové úrovni, aby je imunitní systém dokázal kompletně vstřebat a na kůži nezůstali žádné stopy. Tento cyklus totiž probíhá i u klasického tetování. Kůže se poškozuje a znovu obnovuje, barvy imunitní systém částečně vstřebává, tetování stárne a po pár letech se rozpíjí, je to přirozený proces. Jediným „dočasným tetováním“ tak stále zůstává Henna, což je proces, při kterém se při tetování nepoužívá strojek a jehly, ale na kůži se pouze maluje.

Před pár měsíci se na internetu objevila další novinka v oblasti dočasného tetování a reklamní kampaně slibovaly podobný výsledek, jako u pravého tetování. Za pomocí malé, přenosné tiskárny, ve tvaru malé cihly, jste mohli v řádu vteřin vytvořit na vaši kůži téměř jakýkoliv obrázek. Výsledek vám na kůži vydržel několik dní a navíc byl voděodolný. Prinker toho sliboval ještě mnohem víc, jaká ale byla realita, když se na produkt podívali lidé z magazínu Insider?

První co člověka překvapilo byla už samotná cena. Ta se za Prinker pohybuje v rozmezí od 270-500$, což už je celkem drahá sranda, když uvážíme, že jde pořád stále jen o gadget, tedy spíše takovou hračku pro dospělé. Balení obsahovalo Prinker, tedy tiskárnu, dále pak cartridge v podobě barev, baterie na výměnu a roztok na kůži. Při testování měli novináři problém se k tiskárně vůbec připojit, tetování se rozpíjelo, působilo laciným nekvalitním dojmem a často se rozmazávalo. Za pomocí gelových fix vytvoříte na vaši kůži lepší umělecké dílo, než s touto malou tiskárnou. Jediné plus, které se v recenzi ukázalo jako pravdivé bylo, že výsledný obrázek skutečně vydržel pod vodou. Výsledný produkt podle recenze ale s největší pravděpodobností nenaplní očekávání žádného zákazníka.