Solárium škodí Vašemu tetování

Ne nadarmo se říká, že všechna krása je něčím draze vykoupena. Tato skutečnost samozřejmě platí i u tetování.

To že váš obrázek bude s přibývajícími léty stále hůře k rozpoznání asi není nic nového. Stejně jako stárne vaše kůže, i na vaší malůvce se musí zákonitě projevit stopy času. Ovšem jsou zde i jisté okolnosti, které stáří mnohonásobně urychlí. Tetování se asi nejlépe vyjímá na opálené kůži. Je sice pravda, že na bílé kůži je tetování více vidět, nicméně s opálenou kůži tvoří kontrast, při kterém s tělem obrázek splyne a působí velice přirozeně. To si samozřejmě uvědomuje především spousta dívek. Ty svojí kůži chtějí obohatit o nějaký ten pigment navíc a proto vyráží pravidelně do solária.

Solárium je pro tetování jako pěst na oko. Tyto dvě věci ač zdánlivě se může zdát opak, nejdou v žádném případě dohromady. Solárium sice příjemně opálí vaši kůži ale na vašem tetování, to bude velmi brzo znát. Poškozují se kontury, barvy vyblednout a celkově začne obrázek působit laciným dojmem jako nálepka ze žvýkaček. Takto si za několik měsíců pravidelných návštěv v solárku, můžete vaši kérku pěkně znechutit jak sobě tak i okolí. Zestárne jako při běžném nošení o několik let.

Problém je i klasické sluneční záření. Umělé škodí sice pochopitelně více, ale ani to běžné není to pravé ořechové. Stále hovoříme o intenzivním vystavování na slunečním světle. Běžné nošení pod sluncem, pokud není déletrvající ničí zanedbatelnou měrou.

Čím více budete vaše tetování vystavovat umělému záření, tím více se poškodí. Rozhodně se nedoporučuje chodit se opalovat při nové kérce. Je to také jeden z hlavních důvodů proč se doporučuje jít na kérku v zimě a ne v létě.