Lebron James a Anthony Davis si nechali udělat tetování na počest Kobeho Bryanta

Kobe Bryant tragicky zahynul při havárii helikoptéry spolu se svoji třináctiletou dcerou Giannou a dalšími sedmi lidmi na palubě 26. ledna 2020. Událost šokovala celý svět a to nejenom ten sportovní. Kobe Bryant byl žíjící legenda NBA. Se svým týmem Los Angeles Lakers získal několik titulů, 2x vyhrál na LOH zlatou medaily, 2× se stal nejlepším střelcem NBA. V roce 2013 založil produkční společnost Granity Studios, která s krátkometrážním animovaným filmem Dear Basketball, který Kobe dokonce sám napsal a namluvil, vyhrála Oscara. Kobe byl zároveň první profesionální atlet, kterému se podařilo toto prestižní ocenění získat.

Kobe Bryant měl přezdívku Black Mamba, kterou si poněkud netradičně dal sobě on sám. Černá Mamba je považována ze nejjedovatějšího hada na světě, odtud původ přezdívky pramení ale pouze částečně. Kobe se inspiroval v seriálu Quentina Tarantina „Kill Bill“ z roku 2003, kde pod tímto kódovým označením vystupoval nájemný vrah, resp. vražedkyně. Bryant si tuto přezdívku uzmul sám pro sebe, aby dokázal v hlavě oddělit život na basketbalovém kurtu a mimo něj. Vytvořil si zkrátka alter ego, aby osobní a pracovní život měli své jasně dané místo. Když se ho novináři ptali na význam jeho přezdívky odpověděl: „Když vstoupím na hřiště, stanu se tím zvířetem. Jsem ten zabijácký had. Jsem stejně chladnokrevný.“

Mamba 4 LIFE – Tetování Lebrona Jamese na počest Kobeho Bryanta

Tragická událost pochopitelně zasáhla i jeho blízké kamarády Lebrona Jamese a Anthonyho Davise. Oba dva si nechali na počest Kobeho vytetovat na nohu právě Černou Mambu, aby uctili jeho památku. Kérku jim vytetovala Vanessa Aurelia, která na Instagramu pod tetováním Lebrona svoji práci okomentovala následovně: „Děkuji, že si mě nechal udělat pro tebe tenhle kousek. Z hloubi mého srdce to byla pro mě obrovská pocta. Pracovat s tebou byla radost. Dokážeš neskutečně usnadnit práci!“ Zároveň doplnila jak moc všem milovaný Kobe chybí.

Anthony Davis u Vanessy v tetovacím salónu

Anthony Davis

Zdroj fotek: @nessaurelia