Jak odstranit tetování – laser

Tentokrát asi nejvíce potěšíme ty, kteří se se svojí ozdůbkou trochu ukvapili a přemýšlejí o jejím odstranění. Ať už k tomu máte jakýkoli důvod, snad jste si to rozmysleli více než implementaci neboť odstranění tetování je proces často zdlouhavý, drahý, bolestný a v neposlední řadě není vždy 100%. Na našich stránkách začíná seriál o metodách odstranění, dnes se podíváme na tu všem nejznámější a to je bezesporu laser.

Odstranění tetování laserem je ta nejdražší cesta jak se nechtěné kérky zbavit. Na druhou stranu pokud máte štěstí, můžete se tetování zbavit úplně. Pokud je vaše tetování staré, pigment je porušený, či je váš obrázek společensky nepřijatelný a umístění na nevhodném místě, pak jste patrně nejlepší cílovou skupinou, jež vyhledává kliniku plastické chirurgie.

 

Co je laser vůbec zač

Pokud se rozhodneme odstranit tetování pomocí laseru, máme asi největší šanci se obrázku zbavit. Technologie se vyvíjí každým dnem, proto je celkem možné, že za takových 10 let Odstranění tetování laserembude laser na takové úrovni jak si ho představujeme. Odstranění kérky bude rychlé, účinné a levné. Dnes je situace v podstatě na výjimky úplně opačná.

Na klinice plastické chirurgie se můžete setkat s dvěma základními typy laseru. Je to laser Erbiový a laser Alexandritový. Při odstraňování tetování je pociťován mírně palčivý pocit, pokud se jedná o menší obrázky. U větších se používá anestézie či znecitlivující mast. Erbiový laser je variantou poměrně rychlou, ovšem je zde větší riziko vzniku jizvy. Alexandritový laser je celkem dobře šetrný ke kůži, ale za cenu opakovaných návštěv (což se ve výsledku pěkně prodraží). Každý z těchto typů laserů používá jinou technologii. Odbornými termíny vám nemá cenu zatěžovat hlavu, radikální rozdíl je pouze ve výsledku. Na jedné straně zdlouhavý a drahý proces s výborným výsledkem, na straně druhé radikálně levnější a rychlejší proces s možnými trvalými následky (jizvičkami, neúplné odstranění apod.). Rozhodnutí je pouze na vás.

 

Technologie

Metodika odstranění tetováníLaserové impulsy dokážou proniknout pokožkou aniž by ji přitom poškodili a rozstřelí pigmenty na malé kousíčky o jejichž dodatečné odstranění se postará váš imunitní systém. Laser pracuje s vysokou přesností, díky tomu šetří okolní tkáň. V praxi lze nejlépe odstranit tetování s černým, šedým či tmavě modrým pigmentem. Ostatní barvy (především žlutá, zelená a červená) se odstraňují o poznání hůře.
Další metodika spočívá ve výbrusu. Takto lze tetování odstranit již při prvním sezení, je ale velká pravděpodobnost, že vznikne jizva, proto ji moc lidí nepoužívá.

 

Cena

Cena odstranění tetování je velmi individuální, liší se v závislosti na klinice kde si necháte kérku odstranit. Orientačně, odstranění středně velkého tetování vás přijde na 5000 až 20 000 korun takže levná záležitost to rozhodně není. Nejlépe se obrázek odstraňuje na místech kde se kůže často ohýbá (např. krk). Co se týče doby trvání, hojení se pohybuje řádově v týdnech.

 

Odstranění tetování

 

Po zákroku

V době hojení platí stejná pravidla jako kdyby jste se nechali nově tetovat. To znamená žádné sluneční záření, žádné bazény, apod. Důležité je, aby pokožka dostala prostor k dýchání. Není vhodné nosit těsné a upnuté oděvy. Zároveň se nedoporučuje vystavovat se slunečnímu záření, takže pokud plánujete odstranění tetování, raději navštivte kliniku na podzim či v zimě, kdy není slunce tak prudké.

SERIÁL: JAK ODSTRANIT TETOVÁNÍ

> Jak odstranit tetování – laser

> Jak odstranit tetování – Dermabrasion

> Jak odstranit tetování – Excision

> Jak odstranit tetování – cover-up