Tattoo Flash

Pokud jste už stáli před situací, kdy jste se jednoznačně rozhodli pro tetování, patrně tou nejtěžší otázkou bylo „co si nechat vytetovat„. Vybírání motivu není jednoduchá věc, jedná se o obrázek který s vámi bude dost možná celý život, proto je třeba myslet trochu do předu a volit věci na které se budete dívat pokud možno stejně i za 10 či 20 let. Kérku si můžete samozřejmě nechat přetetovat, je ale dobré se rozhodnout co je to pravé pro vás pokud možno hned, ušetříte si tím spoustu problémů v budoucnu.

Pokud budete hledat motiv na internetu zcela jistě narazíte na spoustu tattoo galerií, kde si budete moci stáhnout obrázek zdarma. Podobnou galerii tetování naleznete i na těchto stránkách. Problémem je, že k těmto obrázkům se dostane neomezené množství lidí, takže si stejný obrázek může nechat vytetovat x lidí. Tyto motivy pak postrádají originalitu, takže slouží spíše pro inspiraci, obrázek je většinou nutné alespoň trochu pozměnit oproti původní malůvce.

Tattoo FlashTuto skutečnost si uvědomili především tvůrci motivů a tak vzniklo něco, čemu se za oceánem říká tattoo flash. Pod tímto pojmem se neskrývá nic jiného než profesionální motivy tetování, přímo od tatérů či různých kreslířů, grafiků, apod. Tyto malůvky jsou placené, stahuje si je tedy omezené množství lidí o kterém předem víte. Máte přehled kolik lidí si stejný motiv stáhlo a nechalo vytetovat. Tyto galerie přidávají do svého portfolia především majitelé tetovacích salónu, obrázky si zařazují do svých katalogů, které pak nabízejí v tetovacím studiu. Ale i obyčejní lide mají možnost přinést si do tetovacího salónu obrázek stažený z internetu. Flash se tyto motivy nazývají především proto, protože při prohlížení obrázek nevidíte úplně celý, ale v technologii flash, která neumožňuje jeho stažení jako obyčejný obrázek. Často přes obrázek jezdí různé vlnky které jej schválně znehodnocují, aby nebylo možné si jej zdarma stáhnout. Motiv také není v původní velikosti.

Přednost spočívá především v tom, že máte na výběr z obrovské škály motivů. Vytisknutý motiv pak přinesete tatérovi a ten se zhostí realizace.

 

Jak na tattoo flash

Ornamenty Tribal TetováníPokud jste se rozhodli, že tattoo flash je přesně to pravé pro vás, máte na výběr z nepřeberného množství webů, kde různé designy čekají na to, až si je vyberete. Na CZ internetu ale pravděpodobně moc nepochodíte, výběr je zde malý, takřka žádný systém není pořádně zaběhnutý, takže jistější bude hledat jinde. Vybrali jsme vám pět nejznámějších serverů jejichž adresy naleznete pod článkem. Tyto weby jsou patrně nejzaběhnutější, co se prodeje tattoo motivů týče. Postup jak koupit design není nikterak složitý. Vyberte si motiv (často je nutná registrace), zaplaťte pomocí online peněženky (např. PayPal, je to jistější než zadávat údaje o své platební kartě) a stáhněte si motiv. Některé servery vám buď zašlou časově omezený odkaz na kterém si vybraný motiv stáhnete, nebo vám jej zašlou emailem. V obou případech vám obrázek přijde jako soubor (nejčastěji jako .pdf či .jpg). Motiv si vytiskněte a předejte vašemu tatérovi. Ten by vám měl být schopen požadovaný motiv vytetovat. Jinak co se týče tatérů a jejich výběru, ti nejčastěji volí (je to pro ně nejvýhodnější) různé dvd edice se sadou designů, či časově omezené accounty kdy si mohou stahovat neomezené množství tattoo motivů.

 

Tattoo Flash servery

Tattoo Flash Tatttoo Johny www.tattoojohnny.com
Tattoo Flash Tattoo Flash www.tattooflash.info
Tattoo Flash Tattoodles www.tattoodles.com
Tattoo Flash Live Needle www.liveneedle.com
Tattoo Flash Bullseye Tattoos www.bullseyetattoos.com