Jak odstranit tetování – cover-up

Poslední metodou na kterou se blíže podíváme v našem seriálu o metodách odstranění tetování je proces, který nazýváme cover-up. Tento zákrok není odstraněním v pravém slova smyslu. S jeho pomocí se sice naší staré kérky zbavíme, ale nikoliv tím, že ji mechanicky odstraníme, ale že ji překryjeme novým tetováním. Cover-up ale neslouží pouze k překrytí starého tetování. Díky němu můžeme překrýt velká mateřská znamínka, jizvy, fleky na kůži apod. Prostě cokoli, co nám na naši kůži vadí.

Tetování a cover-up

Cover-up je velmi často používaná metoda pokud se chceme tetování sice zbavit, na druhou stranu bychom chtěli na stejné místo vytetovat něco nového. Důvodu proč se tak rozhodneme existuje celá řada. Tetování časem stárne, obrázek není po několika letech tak zářivý jako býval na začátku. Můžeme si sice nechat obtáhnou staré tetování, což je patrně ta nejsnazší možnost. Ale přiznejme si, po několika letech se kérka okouká, myšlením už jsme taky trochu jinde a současné trendy se v tom také dost často odráží. Proto většina lidí zvolí možnost, přetetovat, ale úplně něčím novým.

 

Velikost tetování

Tetování cover-upPokud jsme pevně rozhodnutí pro cover-up (překrytí). Je třeba si říci, jaké máme možnosti. Naše představy musí být reálné. Předně, nová kérka musí být větší a tmavší než ta předchozí. Proto dost často vymýšlí motiv pro cover-up většinou tatér, protože ten nejlépe ví, co by se zrovna na cílovou partii nejlépe hodilo. Důležité je zvolit správné barvy, často se používá červený a černý inkoust, ale ani další barvy nejsou výjimkou, záleží na barvě předchozího tetování. Pokud jdeme na překrytí po několika letech, situaci usnadňuje fakt, že kérka už je vybledlá. Na světlejší obrázek se tetuje samozřejmě lépe.

 

Jizvy a tetování

Cover-up není výsadou překrytí pouze tetování. Velmi často si lidé skrz tetování nechávají schovávat různé jizvy, mateřská znaménka, fleky na kůži apod. Tetovat přes jizvu lze, samozřejmě pokud to umožňuje. Kůže na jizvě je sice hrubá a tetuje se přes ní o poznání hůře, ale není to nic nepřekonatelného, s čím by si zkušený tatér neporadil. Zde je opět dobré poslouchat zkušené rady tatéra, který vám pomůže s výběrem motivu tak, aby se jizva překryla pokud možno celá.

Tetování přes jizvu

Cena tetování s cover-upem

Cover-up není nijak neobvyklá metoda. Je dokonce velmi běžná, lidé si často nechávají obtáhnout či přetetovat staré kérky. Pokud tedy není práce nijak zvlášť náročnější, stojí cover-up stejně jako běžné tetování, které vám tatéři nabízejí. Za překrytí tedy (většinou) neplatíte více, jenom proto, že jste na stejném místě měli vytetování kérku jinou.

 

překrytí tetování

 

Cover-up patří mezi metody jak se můžete zbavit tetování a přitom si zároveň pořizujete tetování nové a to se určitě vyplatí. Navíc ze všech metod odstranění tetování, je cover-up nejméně bolestivý.

Fotky cover-up tetování

cover up cover-up tattoo cover-up

Foto: Bardadim Tattoo Studio

 

SERIÁL: JAK ODSTRANIT TETOVÁNÍ

> Jak odstranit tetování – laser

> Jak odstranit tetování – Dermabrasion

> Jak odstranit tetování – Excision

> Jak odstranit tetování – cover-up