Jak odstranit tetování – Excision

Právě čtete úvodník třetího dílu našeho seriálu o metodách odstranění tetování. Krátce si shrneme co jsme si již v minulých dílech představili. Jako první jsme si vzali na mušku nejúčinnější metodu jak se kérky zbavit a tou bylo odstranění tetování laserem. Je to nejdražší, ale zároveň také nejšetrnější cesta jak se nechtěné malůvky zbavit. V druhém článku jsme si představili metodu Dermabrasion, kde se obrázek odstraňuje za pomocí speciální brusky. Tato technika je ke kůži méně šetrnější než laser, na druhou stranu je ale podstatně levnější a rychlejší na provedení. Tentokrát se zaměříme na metodu, která nese název Excision nebo-li hezky česky vyříznutí. O tom, že to není žádná sranda, se dočtete níže.

Excision (vyříznutí) patří do kategorie těch razantnějších zákroků jak se můžeme tetování zbavit. K provedení této metody je zapotřebí zkušeného plastického chirurga, protože pokud to někdo zpacká, můžeme se dočkat ošklivé jizvy.
Jak už samotný název napovídá, tetování se odstraňuje vyříznutím za pomocí skalpelu. Zákrok lze provádět pouze za předpokladu, že je naše tetování malých rozměrů a existují partie, kde je vyříznutí velmi obtížné (např. krk) proto se s ním tak často nesetkáváme. Obecně vzato, vyříznutí kérky se už dnes provádí pouze ojediněle a můžeme hovořit o tom, že už je to jen přežitek. Stále však tento zákrok můžeme nalézt v nabídce služeb plastických chirurgů.

 

Odstranění tetování - excision

 

Samotný zákrok probíhá tak, že chirurg nejprve použije lokální anestézii a skalpelem vyřízne požadovanou část. Po odebrání ránu zašije. Výhoda této metody je, že se tetování může odstranit úplně celé a dalším plusem je to, že rána krvácí pouze velmi málo. Pokud je kérka větších rozměrů, může se k překrytí použít kůže z jiných částí těla.

Tento zákrok se provádí ambulantně. Po ošetření můžete jít ihned domů. Svoji cenou je tato metoda levnější než laser, ovšem za cenu viditelných (někdy větších, někdy menších) jizev.

SERIÁL: JAK ODSTRANIT TETOVÁNÍ

> Jak odstranit tetování – laser

> Jak odstranit tetování – Dermabrasion

> Jak odstranit tetování – Excision

> Jak odstranit tetování – cover-up