Když jedno tetování nestačí

Pokud pravidelně čtete magazín Kérky.cz určitě jste už zvyklý vidět ledacos. Obyčejní lidé, kteří tento druh zábavy, který souhrnně nazýváme body art, kam tetování bezesporu patří, moc nerozumí a často pro něj ani nemají pochopení. Rádi bychom se proto dnes zaměřili na typ lidí, kteří nezůstali pouze u jednoho tetování, ale šli ve svém zkrášlování až do naprostých extrémů. Pokusíme se zodpovědět, kdo jsou tito lidé vůbec zač a proč dělají co dělají. Na jedné stráně naprostý extrém, kteří mnozí nazývají šílenstvím a na druhé stráně pohled „normálního“ člověka, který nechápe činy ostatních.

Na zemi žije zhruba 6 až 7 miliard lidí. To je 6 – 7 miliard obličejů, které okem prohlédnete aniž by vám nějak více utkvěli v paměti. Přesně to je jeden z důvodů proč nechtějí někteří lidé zapadnout mezi tuto masu a mají velkou touhu být výjimeční. Někdo zkouší prorazit v showbussinesu jako zpěvák či herec, někdo zamíří do tetovacího salónu. Obdivné pohledy, lidé si pamatují jejich jména, jen pohled na ně vzbuzuje emoce a to samozřejmě jak negativní tak pozitivní, zkrátka pohled na ně nenechává nikoho chladným. To je jeden z mnoha důvodů proč se lidé nechávají potetovat třeba na obličeji. Někdo tím prezentuje svobodu vyznání, ukazuje světu „já jsem tady a můžu si dělat co chci“, někdo svým tetováním nechce říkat vůbec nic a bere svoje malůvky na těle čistě jako estetickou záležitost.
Dnešním trendem je extrémní body art známý především mezi umělci. Jsou to skladatelé, novináři, malíři, či sochaři. I když to často samy neradi přiznávají, svoji uměleckou tvorbu která by mnohdy upadla v zapomnění podtrhují svojí vizáží, která jim slouží jako chodící reklama. Lidi už často ani nezajímá co ten a ten vytvořil či vyprodukoval, ale zajímají se pouze o vzhled. Existují samozřejmě ale výjimky o kterých se zde budete moci v budoucnu dočíst.

Lucky Diamond Rich

Lucky Diamond Rich

Nejpoletovanější člověk na světě Lucky Diamond Rich nepochybně patří do skupiny extrémně vypadajících lidí. Jak sám říká, neměl žádný rozumný důvod k tak razantní proměně. Zkrátka jako malý četl knížku o nejpotetovanějších lidech na světě a právě v tu dobu se mu v hlavě zrodil nápad, že chce být za každou cenu v něčem nejlepší na světě. Při svých cestách po světě se nechal tetovat až se jeho sbírka rozrostla doslova na celé tělo. Zajímavý způsob jak se dostat do Guinnessovi knihy rekordů.

 

Pauly Unstoppable

Pauly UnstoppableJedním z lidí o kterém i mezi body art scénou kolují zprávy, že je trochu cvok je Pauly Unstoppable. Tento mladík vyzkoušel naprosto všechny upgrady co můžete se svým tělem udělat. V hlavě má silikonové implantáty, v uších tunely velikosti talíře, tetování na obličeji, různé druhy piercingů, spálenin, jizev a jako perlička na závěr je jeho tetování v oku. Pauly byl první člověk na světě který se nechal tetovat inkoustem do oka. Pauly nemá práci, na svoje body úpravy existuje speciální sbírka na kterou přispívají lidé z celého světa. Dalo by se říci, že Pauly je body tunerem z povolání.

 

Etienne Dumont

Etienne DumontEtienne Dumont je uznávaný umělecký a kulturní kritik. Svoje první tetování si nechal udělat již v roce 1974 takže by se dalo říci, že je pamětník co se tetování týče. Celé svojě tělo si nechal potetovat velmi pestrými barvami, takže budí dojem velikonočního vajíčka. Do hlavy si nechal umístit silikonové implantáty, které dotváří jeho promněnu v roztomilého čertíka. Do uší si nechal po vzoru afrických kmenů, vpravit masivní tunely. Jeho celkový výraz dotváří netradiční brýle, bez kterých nedá ani ránu.

 

The Lizardman

Lizardman

Ještěrčí muž patří do skupiny osob, kteří se ve svém původním těle necítili zrovna nejlépe. I za cenu podivných pohledů veřejnosti se Lizardman rozhodl změnit ve své oblíbené zvířatko, kterým je ještěrka. Laserem si nechal rozříznout jazyk, tetováním si vytvořil novou kůži, bruskou si ze svého chrupu vytvořil špičáky, do hlavy si nechal v operovat implantáty…máme pokračovat?

 

 

 

Skullboy

SkullboyPosledním člověkem který uzavírá naši vybranou pětici body tunerů je opět jeden mladík, který si přezdívá Skullboy. Tento mladík z amerického Toronta doslova obletěl svět se svoji fotkou obličejového tetování ve tvaru Zombie. Dlouho se spekulovalo nad tím, zda jsou fotky pravé a mnoho profesionálů z oboru původ fotky jednoznačně popíralo až do doby, než se Skullboy ukázal na jednom kanadském Tattoo Convention. Lidi nevěřícně koukali, vyptávali se, jeho tetování bylo zkrátka originální. Dokonce nafotil sérii fotek přímo na hřbitově. Z rozhovorů a v podstatě i z fotek vyplývá, že Rick (jeho pravé jméno) je velmi sympatický chlapík.

Mara Salvatrucha

Mara SalvatruchaOsoby které jste mohli vidět výše jsou jednotlivci, kteří nápad nechat se potetovat hledali ve své hlavě, existují ale skupiny, které k podobným věcem nutí nepsaná pravidla. Mezi jednu z těchto skupin patří bezesporu gangy, konkrétně Mara Salvatrucha. Tento velmi brutální gang pocházející původem ze Salvadoru se prezentuje velmi rozmanitým druhem tetování, které je vidět po celém těle, především na obličeji. V jejich domovině už ale na takové lidi moc nenarazíte, buď jsou mrtví, nebo sedí ve vězení. Mít tetování na obličeji např. v Gueatemale znamená, mít na sobě cejch smrti. Policie i občané tyto lidi cíleně vyhledávají a vraždí, protože se popravdě domnívají, že lidé s podobným tetováním jsou zodpovědní za zlo v jejich zemi.

 

Celebrity

Mike TysonDalší skupinou která sama o sobě přitahuje pozornost jsou bezesporu celebrity. Zpěváci, herci, sportovci, úspěšní podnikatelé, to všechno jsou skupiny které mají tu možnost užívat si bohatství a popularity. Mnoho z nich se často snaží i v této společnosti nějak vyčnívat a proto se rozhodnou upravit svůj image za pomoci tetování. Dnes je tetování mezi celebritami naprosto běžná záležitost, proto je třeba hranice jedinečnosti posouvat opět dále. I celebrity se nechávají tetovat na netradiční místa jakým je obličej. Za všechny jmenujme celebrity jako je např. bývalý boxer Mike Tyson, raper Lil Wayne či The Game. Nechat se potetovat, natož nechat se potetovat na obličeji znamená pro tyto hvězdy titulní stránky na bulvárních denících. Nikdo netvrdí, že to celebrity dělají úmyslně, ale přiznejme si, popularita je živí.

 

Názor na rozsáhlá tetování si spousta lidí dělá už předem. Přemýšlejí o lidech, kteří taková tetování nosí, jako o bláznech či krimálnících. Pravda je ale často naprosto jinde. Již dnes ale existují i tetování, která mají ryze komerční charakter jako reklama. Není se pak čemu divit, že společnost podobné výstřelky odsuzuje. Společnost by se neměla řídit podle předsudků a už vůbec ne podle nesmyslů, které jim cpou média, ne nadarmo se říká „nesuď knihu podle obalu„.