Oční tetování

Rád bych změnil barvu svých očí třeba na modrou, zelenou nebo červenou. Brát si denně čočky? To ne, to už má dneska každý..chce to něco jiného, něco nového. Tetování do očí? To je nesmysl, to přeci nejde, nebo snad ano?

Šílenci, magoři, blázni…nějak takto obyčejní lidé nazývají osoby, které nemají k bodyartu daleko. Pořád je co nového vymýšlet, stále existují věci, ke kterým se ještě nikdo neodvážil. Měli jsme tu nejpoletovanějšího muže světa, vyvěšené ušní boltce do kterých by se vešel talíř, ocel pod kůži, scar tetování, atd. ale tetování v oku? Ne, to vás jen tak nenapadne.

Už jste museli vidět mnoho lidí, respektive spíše dívek, které měli oční linky, oční stíny nebo namalované obočí, ale poslední trend v trvalém tetování jsou oční kérky.

Čím dál více lidí, chce být tetováno. Problém je v tom, že pokud má kérku každý, upadá její výjimečnost, její originalita, proto není překvapení, že lidé hledají stále něco nového. Odlišit se od ostatních to je zásadní pravidlo bodyartu.

Jak to vlastně začalo

V jedno slunné odpoledne si při pauze na cigaretu povídají Paul Unstoppable, bodyartist který se ničeho nebojí, a všeho schopný majitel světoznámého magazínu Bmezine.com Shannon Larratt. Paul povídá „Chtěl bych udělat něco, co ještě nikdo přede mnou neudělal. Něco co nikdo nemá, ale mám z něčeho na výběr?“ Shannon přijímá jeho nabídku a vymýšlí šílenou věc, tetování v oku!

Rozbíhá se kolotoč příprav. Vymýšlí se zbrusu nové barvy, speciálně upravené pro tetování v oku. Obsahují speciální pigment, který krom barviva umožňuje oko zároveň léčit, aby nedošlo k infekci. Samozřejmě je inkoust uzpůsoben tak, aby s okem bylo možno nadále vidět a to beze změny. Jenže to vám při tomto experimentu nikdo nemůže 100% zaručit. Několik týdnů se inkoust a procedura testovali až Paul Unstoppable nebojácně řekl „Jdu do toho!“.

A tak se také v Kanadském Torontu stalo. Pomocí jehly a stříkačky se do hlavní vrstvy oční bulvy při mnoha vpichách implementovali částečky pigmentu. Po zákroku Paul viděl a vše bylo zdá se být v pořádku, nicméně autoři nevylučují možné komplikace v budoucnu, proto všem ostatním, kteří by v někdy chtěli zakusit něco podobného, to v žádném případě nedoporučují. Teprve po určité době, po které autoři řeknou, že vše proběhlo bez problému, bude celý experiment označen jako úspěšný.

Oční tetování Oční tetování

Co si o tom myslíme my?

Kérka v oku je poměrně čerstvou záležitostí, ovšem za stávající situaci si nemyslíme, že se davově rozšíří. Vzhledem k tomu, že efekt je poměrně malý (spíš než s novým okem vypadáte jako někdo se šedým zákalem) zřejmě se tento trend nestane tak populární jak první nadšenci zamýšleli. Rozdíl by byl v tom, pokud by autoři vymysleli snadnější techniku aplikace a tvůrci inkoustů zas barvy, které by byly jasněji vidět. Za stávající situace nám tato technika připadá spíše jako výstřelek, než skutečně nová kategorie v bodyartu.

 

Jak se tetují oči