Tattoo Convention 2008 – report

Tattoo Convention Praha

Víkend je za námi a s ním i konec jedinečné akce, kterou můžete v naší zemi navštívit pouze jednou do roka. Z našeho pohledu musíme zmínit, že letošní ročník byl velmi vydařený, měl ovšem i svá úskalí s kterými ani zkušení organizátoři nic neudělají. Již od pátku jste mohli zavítat do sportovní haly na Slavii, kde na Vás čekali zkušení tatéři, kteří dychtivě čekali na první duše, které okusí jehly jejich tetovacích strojků. Kde jinde máte na jednom místě možnost nechat se potetovat od české i zahraniční špičky? Na Tattoo Convention jste tu možnost měli a spousta lidí ji také patřičně využila.

Pátek

Naše redakce slídila na Conventionu již od páteční večera. Je pomalu pravidlem, že konec týdne se nese ve znamení příprav. Akci navštěvují první nedočkavci, ale lámání rekordů nečekejme. Hala se zaplňuje zhruba z jedné pětiny, k vidění jsou stánky českých tatérů, ty zahraniční, především z Asie hledáme marně. Jediným tahákem se tak nakonec stává koncert Cocote minute, s bohatším programem se počítá až v sobotu.

Tattoo Convention Prague

Sobota

Když jsme v předchozí upoutávce psali „Vše ale může ovlivnit nakonec i počasí“ nebyly jsme dalekoTattoo Convention Praha od pravdy. K nepříjemnému zážitku, který není výsadou pouze této, ale mnohých jiných akcí, jsou nevyvětrané haly, zkrátka špatná klimatizace. Pokud je venku dusno jaké jsme v sobotu za poslední týdny zažili snad to nejintenzivnější, je pobyt ve sportovní hale, jako návštěva nefalšovaného pekla. Dusnému prostředí nepomohou ani permanentně otevřené všechny východy. Když k tomu připočteme dav, který tvoří přírodní teplo, je pobyt v hale déle než 30 minut, výsadou opravdových borců. Počasí ale neporučíte a tak i občasné srážky ovzduší moc neprovětrali. Klobouk dolů před tatéry, kteří museli za těchto podmínek ještě pracovat. K vidění tak byly hloučky návštěvníků, kteří se potulovali před vchody a různě okolo celé Slavie. Když k tomu přidáme alkohol, není divu, že to jednoho vyčerpá.

Vršovický ďolíček připomínal v sobotu centrum města. Snad jinde v Praze to nežilo více než právě v Edenu. Nově postavený stadion fotbalového klubu Slavia, připomínající obrovské koloseum, sídlí zhruba 3 minuty chůze od místa, kde se pořádalo Tattoo Convention. K vidění tak byly skupinky lidí, kteří před a po zápase pendlovali z jednoho konce na druhý. Slavie oslavila po 12 letech titul a tak byly ulice plné fanoušků a policistů.

Tattoo Convention Prague Tattoo Convention Prague Tattoo Convention Prague Tattoo Convention Prague Tattoo Convention Prague

Zpátky ale k naší akci. Ze sportovní haly nebyla slyšet pouze čeština. Konvence je mezinárodní setkání všech fanoušků tetování, proto jsme hojně okolo sebe slyšeli němčinu, francouzštinu a samozřejmě i angličtinu. Kdo měl kérku vyrazil na akci v tílku a nechal prostor fotografům k načerpání materiálu, ale i běžným návštěvníkům k nabrání inspirace.
Tattoo Convention je především o šanci setkat se s podobně naladěnými lidmi, nasbírat inspiraci a v neposlední řadě také možnosti nechat si něco vytetovat od libovolného tatéra, aniž by jste museli absolvovat cestu do jiného města či země.
Celý sobotní den ubíhal poměrně rychle. Přes den se hlavně tetovalo, vyhlašovali se soutěže a k večeru byla na programu slíbená dražba 23 skateboardových prken jejichž designu se zhostili především tatéři, ale za zmínku stojí i deska od rapera ze skupiny PSH, kterým není nikdo jiný než Vladimir 518. Večerní program uzavřela nezapomenutelná freak show na které vystoupil Captain Howdys z Anglie.
Konec dne se pomalu chýlil ke konci a protože naši umělci musí taky spát, je na čase nabrat síly na poslední den.

Neděle

Celé nedělní dopoledne intenzivně pršelo, takže nebylo překvapením, že návštěvníci začali přicházetTattoo Convention Praha až po obědě. Počasí, které doprovázelo Tattoo Convention bylo opravdu různorodé, to ideální pravděpodobně asi ale neexistuje. Většina tatérů si ze sobotní noci trošku přispala a tak se začalo s vybalováním nástrojů většinou až v poledne, či později. Nedělní den opět zaplavila spousta zahraničních návštěvníků, kteří se pokoušeli u našich borců domluvit novou kérku. Později se opět shromáždil chumel před pódiem a začalo se soutěžit o ty nejlepší tetování. Kategorií bylo mnoho a snad si každý našel co k jeho stylu sedí nejvíce. Modelky a modelové, kteří předváděli práce tatérů občas zaspali na vajgl pauze a tak se z předvádění občas stalo hledání v přímém přenosu. Všichni se nakonec našli a ceny byly po zásluze rozdány. Fotky z Tattoo Convention si do sbírky pořídil snad každý a když tatéři dotetovali poslední kontury, bylo pomalu na čase se po vyčerpávajícím maratónu klidit domů do postele na zasloužený odpočinek. Konvence splnila snad očekávání nás všech a jako vždy to stálo za to. Za rok na viděnou.

Fotky z Tattoo Convention

Více fotek z Tattoo Convention Praha, naleznete v naší galerii tetování.

Obrázky tetování