Tetování z henny je nebezpečné!

Tetování z henny stálo chlapce pobyt v nemocnici. Je tomu několik týdnu co anglicky psanými médii proběhla zpráva, která informovala o desetiletém chlapci, kterého stálo tetování z henny pobyt v nemocnici a následné měsíční léčení. Britské noviny důrazně varují před černým tetováním z henny na dovolené, může mít totiž neblahé následky na vaše zdraví. Do černé henny se přidávají různé jedovaté látky, které mohou způsobit na kůži alergické reakce a to i několik týdnů po tom, co vám malůvka z henny zmizela.

Charlie Wallace (10) byl se svoji matkou na dovolené v tureckém letovisku Marmaris. Právě tam začal moc prosit o dočasné tetování z henny. Po krátkém rozmýšlení synkovi malování na kůži matka povolila. Co by se přeci mohlo stát? To ji v tu chvíli patrně probíhalo hlavou.

Deník Daily Mail informoval o tom, že krátce po aplikování se chlapci na kůži začala tvořit alergická reakce. Kůže začala bobtnat, svědit a pálit. Matka propadla panice, že se její syn otrávil. Odvezla ho do nemocnice, kde byl hospitalizován. Nakonec kvůli tetování z henny zameškal na měsíc školu. Dnes už je v pořádku, lékaři ale nevyloučili, že chlapec může mít trvale zjizvenou kůži, záleží pouze na jeho mladé kůži jak se s regenerací popere.

 

Video na kterém uvidíte jak se v Indii dělá tetování z henny

 

Jeho matka varuje ostatní rodiče, aby svým dětem na dovolené podobné radovánky raději zakázaly. Odborníci se shodují na tom, že černá henna je poměrně velké svinstvo. Právě proto je v USA a i v některých zemích Evropy zakázána. Černá henna totiž není klasická henna, ale náhražka, do které jsou přidávány různé směsy (např. parafenylendiamin – jeden z mezi produktů který může za černou barvu, toluen-2,5-diaminosulfát, dusičnan stříbrný, chrom) včetně těžkých kovů ohrožující naše zdraví. Tradiční henna kterou nalezneme např. v Indii (hnědá až oranžová barva) je většinou neškodná, ale nikdy nemáte plnou jistotu jak na ni vaše kůže zareaguje. Černé Henně se rozhodně vyhněte, právě ta obsahuje různé jedovaté a neznámé příměsy, nejčastěji se s ní setkáte v Africe, Turecku, nebo Řecku.

Černou hennu nedoporučuje ani Sdružení obrany spotřebitelů, viz. článek o várování od hlavního hygienika.