Dočasné tetování

Globálnímu oteplování krom tání ledovců vděčíme i za teplejší počasí. Zima bez sněhu budiž důkazem. Letní počasí ale můžeme skvěle využít při tvoření vlastního body artu. Nemluvíme teď o snědé kůži, i když…Pokud by jste chtěli svoji kůži v letě trochu pozměnit, ale zdráháte se razantnějších zákroků, máme pro vás malý nápad na letní dny.

Abychom si udělali sezónní kérku, tak jak o ní přemýšlí valná část populace, nemusíme chodit do tetovacího salonu, zaplatit několik tisíc a mít na sobě obrázek na celý život, existují i jiné možnosti. Henna už pomalu vychází z módy a v Řecku na pláži už s ní vidíte po těle běhat jen děti. I ty už se možná stanou minulostí, neboť Henna už je na mnoha místech ve světě, včetně USA, zakázána.

Znáte to moc dobře. Je léto, válíte se na pláži, vítr vám fouká do vlasů, sluníčko příjemně pálí, jediné co vám kazí spokojený relax je burácení motorových člunů opodál, jak jste nervózní tak si při opalování úplně zapomenete sundat hodinky. Pomalu usínáte…

Jej.., to už je tolik hodin, vzbudíte se. Celý den jste prospali na sluníčku. Ještě že máte dobrý opalovací krém s vysokým faktorem. Jdete si dát na hotel sprchu. Sundáváte hodinky a všímáte si nepříjemného bílého obtisku. Je to jako pěst na oko. Neopálený pruh na ruce od vašich hodinek. Vypadá to sice směšně, ale napadá vás, že místo hodinek by jste tam mohli mít něco jiného?

 

Dočasné tetování

 

Přesně tímto způsobem vznikají letní tetování. Zabránit proniknutí světla na kůži je snadné, stačí se na jednom místě více namazat, překrýt jej tričkem, barvou, papírem či čímkoli podobným co je po ruce. Vymyslete si jednoduchý tvar, hoďte jej na kůži a pak už nechte slunce udělat celou práci na vás. Jestli chcete, aby vám obrázek vydržel déle, stačí proces opakovat několik dnů za sebou a malůvka je na světě.

Za několik týdnů, či měsíců, podle toho jak rychle se vám obnovuje kůže, vaše kérka zmizí dříve než vám začne vadit.