Kauza z Belgie má pokračování

Aféra která pohnula celou Belgií a stala se i vítaným bulvárním námětem v celé Velké Británii má zajímavé pokračování. Patrně nikdo nevěřil tomu, že osmnáctiletá dívka, která si nechala potetovat polovinu obličeje při tetování skutečně usnula. Spekulovalo se především o tom, že mladá Kimberley byla buď pod vlivem drog, nebo že si vše jednoduše vymyslela. V jedné televizní show se však přiznala, že lhala kvůli svému otci. Ten ji patrně doma ztropil takovou scénu, na kterou zřejmě dlouho nezapomene. Jak se zdá, zde se zrodila příčina „problému“ a jedné velké lži.

Nejdříve si v krátkosti zrekapitulujme událost o které jsme vás informovali v jednom z předchozích článků.
Mladá dívka jménem Kimberley Vlaminck se rozhodla pořídit si tetování. Údajně chtěla maličké tetování, ale při samotném zákroku usnula. Probudila se až po skončení a ke svému zděšení měla potetovanou půlku obličeje. Proto se rozhodla tatéra zažalovat o 9000 liber, které ji měli zaplatit laserovové odstranění tetování.

Dnes už víme, že celá tato kauza je vymyšlená a tatér je v tom naprosto bez viny, ukázalo se totiž, že vytetoval přesně to co měl. Kimberley se v jedné televizní show svěřila, že tetování se ji zpočátku líbilo a přišlo ji to jako dobrý nápad. Když ale dorazila domů, čekal ji prudký návrat do reality a hysterický výstup jejího otce. Protože si dívka v tu chvíli uvědomila jakou provedla hloupost, řekla ze strachu svému otci, že ji tatér vytetoval něco, co údajně vůbec nechtěla. A tak začal obrovský mediální kolotoč o který se nespokojený tatínek postaral. Nevědomky tak sypal popel na hlavu nejen sobě, ale také své dceři, která má teď z ostudy kabát.

Aféra tak skončila pro Kimberley obrovským ponížením a opět rozvířila všeobecný názor o mladých lidech, kteří si neuvážlivě nechají dělat tetování. Tento názor se zaujetím obhajovaly některé ortodoxní britské novinářky a setkávaly se se souhlasným názorem veřejnosti, složené jak jinak než z rodičů. Výsledkem je tedy špatný mediální obraz, který byl na tetování ve spojení s mladými lidmi uvalen. Což má pravděpodobně mnoho lidí této nevyzrálé dívce za zlé, i když v tom patrně původně nebyl zlý úmysl.

KV

KV

Na internetu se dokonce objevilo video ve kterém jeden člověk za pomocí grafického programu Photoshop odstranil z fotky všechna tetování, bohužel pro Kimberley to tak lehké nebude.

Zdroje a foto: Dailymail.co.uk, Guardian.co.uk