Tetování = závislost na jehlách?

Pro někoho je tetování jen jakýmsi módním doplňkem, boomem a trendem doby. Pro jiného je neodmyslitelnou součástí jeho bytí, způsob nezávislosti a svobody, ale může být i závislostí na jehlách.

 

Tetování je zdobení těla, které je lidstvu známo od pradávna. Má mnohé podoby (malé, velké, barevné, obrazové, ornamentální,..), má různé důvody (od domorodých tradic až po módní výstřelek) a má i rozličné množství (někomu stačí jedno, jinému nestačí ani celé tělo). Zájem o tetování ukazuje výraznou vzrůstající tendenci. Přibývá i tetovacích salonů a studií. A s ním nárůst takzvané závislosti na jehlách, aneb tetování jako životní styl.

 

Tattoo jako životní styl

Čím lidi kérky přitahují? Co pro ně tetování znamená? Proč se dobrovolně podrobují mnohdy dosti bolestivé proceduře u tatéra (třeba na hlavě to bolí opravdu hodně), a nechávají v tetovacích salonech stále více financí?
Odpovědí může být jakási svoboda projevu a nezávislost, nebo touha po originalitě, či vyjádření něčeho skrz kérku, anebo jen stylové (někdy více, a jindy méně) vkusné zdobení těla.

tato_jehly2

Magické tetování – to by bylo asi nejtrefnější pojmenování tohoto fenoménu. Proč? Protože ten, kdo si nechá udělat jednu kékru, tak za rok – dva chce další. Nikdy, (i když výjimky se najdou), nezůstane jen u jednoho tetování. A tento trend je znát i na četnosti objednávek v tetovacích salonech. Tam už nelze jako kdysi přijít, rovnou sednout a nechat se tetovat. Nyní je čekací doba měsíc i více.

A tak pro ty, které postihla „závislost na jehlách“ a tetování se jim stalo životním stylem, se musí obrnit trpělivostí, než se své kýžené kérky dočkají.