Šli byste do MEME tetování?

Šílenství Meme ovládlo svět, obzvláště svět virtuální, svět komiksů, potažmo internetu. Má budoucnost, nebo je to jen trendy sezonní záležitost? A jak je to s MEME tetováním? Šli byste do něho?

 

MEM je, když..
Slovo MEME je odvozeno od slova mimeme (tzn. napodobovat) a pojem definuje v genetice replikaci genů – jejich vývoj, mutování a další šíření. A MEME šíří, pozměňují a dále sdílejí lidé mezi sebou. Stejně jako fámy, mediální kachny, prosakuje člověčenstvem i MEME. Má formu fotky, náčrtku, kresby, případně odkazu, videa, komiksu anebo slova. Rozšiřuje se hlavně sdílením, v případě slova nebo zkratek používáním (jj = jojo, njn = no jo no, atp.)

1Memes

Fenomén MEME
Meme tedy lze definovat jako snahu o vytvoření originálního a vtipného fenoménu, který lidé sdílejí, píší si a povídají o něm. Je to de facto marketingový nástroj, který je znám již dlouho (od dob starověku), jen je nyní vložen do virtuálních možností civilizace – především na internet. Dnes je MEME především o zábavě, vtipu, pobavení se. Komiksy a vtipné kresby kolují mezi lidmi. Je to legrace, která ovládla svět. A jako taková má nejrůznější styl, podobu i úpravu. K mání jsou virtuální obrázky, tištěné i internetové komiksy, trička s MEME obrázky, a nyní došlo i na svět tetování.

mem

MEME Tatoo
Ano, Meme se promítá i do světa tetování. MEME tetování znamená vše výše uvedené převedeno na lidskou kůži – zvěčněno tetováním. A že se takových lidiček, považovaných okolím za blázny nechá tímhle způsobem skutečně potetovat, je prostě neoddiskutovatelným faktem současné doby.

2Memes

Ale co se nastane, až boom MEMEs opadne a bude jen trendem minulosti, přinejlepším prezentovaným v retro pořadech a snímcích? Co si pak počnou chodící MEMEs mezi námi? Pak se vtírá docela neodbytná otázka – není lépe přiklonit se spíše ke tradičnějším a jaksi „nadčasovým“ motivům tattoo?