Nejpotetovanější babička na světě

Dnešní trend ve světě tetování je poměrně jasný, tetují se čím dál mladší lidé. Nikoho nepřekvapí kérka na studentech střední školy a narazit na tetování můžeme už i na základce. Někteří to považují za unáhlené rozhodnutí, druzí to neřeší. Otázkou je, zda starší lidé mají více rozumu a svoje rozhodnutí více promýšlí. Zkušenosti ale nejsou vše, dokážete si představit situaci, kdy přijedete o víkendu na venkov za vaší babičkou a ta se vám u oběda pochlubí s novou kérkou? Že ne? My už ano.

V poslední době už v komunitě tetování překvapí člověka málo co. I ty zkušenější ale občas dostanou zajímavosti, které tu ještě nebyly. Že tetování není zábava pouze mladých vám ukážeme pravě dnes.
Být v něčem nejvýraznější na světě je dost komplikovaná věc, co se týče tetování, tak i dost bolestivá. Status „nejpotetovanější“ může být u každého pohlaví pouze jeden. V tomto případě ale existuje výjimka, kterou všichni jistě pochopí. Dáma kterou vám dnes představíme se jmenuje Isobel Varley. Narodila se v roce 1937 v anglickém hrabství Yorkshire. Prožila zde dětství a jak sama říká, nikdy nebyla tiché dítě. Později se přestěhovala nedaleko Londýna a zde se začala seznamovat s různými lidmi a našla si i cestu k prvnímu tetování. K tomu ji přivedl její tehdejší přítel.

 

 

Obrat o 180° nastal v roce 1986, který byl pro Isobel zlomový. Rozhodla se, čistě jen ze zajímavosti, navštívit se svým manželem Tattoo Convention v Hammersmith Palais. Atmosféra kterou zde nasála ji oslnila natolik, že se sama rozhodla nechat se potetovat. Lidé se kterými se zde setkala byly uvolnění, přátelští, zkrátka komunita tetování ji učarovala. Seznámila se zde se spoustou tatérů a tak ji nic nebránilo v cestě stát se nejpotetovanější babičkou na světě.

Později se Isobel Varley dostala do Guinnessovi knihy rekordů jako nejvíce potetovaná seniorka na světě. Do svých tetování nainvestovala více jak milion korun a stále přidává nové kérky. Potetovaná je prakticky všude. Tzv. „tattoo oblek“ kterým se rozumí tetování na celém těle vyjma obličeje, dlaní a nártu,byl u ní dokončen na přelomu roku 2000. V poslední době si nechala oholit hlavu a s tetováním pokračuje právě zde, vynechat nechce ani obličej. Krom tetování má na svém těle také několik piercingů.

Pro babičku v důchodu se to zdá jako obrovská častka, kterou musela do svých tetování investovat, nicméně Isobel na tom finančně není vůbec špatně. Promotéři Tattoo Convention z celého světa ji platí, aby jejich akce navštívila jako speciální host. Měsíčně navštíví průměrně tři velké akce, které se konají v různých koutech světa.

 

 

Krom Tattoo akcí je Isobel zvána také do různých televizních show a poskytuje rozhovory pro tištěné i internetové magazíny, zkrátka celebrita jak má být.