Jak si pořídit tetovací strojek za pár kaček

O tom jak si vyrobit tetovací strojek doma na koleni, už jsme vás jednou informovali. Pokud jste domácí kutil, asi to pro vás nebyl problém. Ale co když zručnost není vaše silná stránka, nebo chcete prostě jen něco lepšího? Je v dnešní době vůbec nutné si tetovací strojky doma vyrábět? Pokud je váš domov přeplněná věznice v Caracasu a chcete si ukrátit 10 let co vám přišili za pašování kokainu, pak asi ano. V opačném případě ale není moc důvodů, proč si tetovací strojek doma vyrábět. Svoje kutilské choutky můžete uspokojit i jinými způsoby. Barvy a nástroje, které amatéři při výrobě strojků používají, mohou totiž být i velmi nebezpečné.

Když pomineme možnost infekce, nebo otravy krve, kterou při používání nesterilních nástrojů můžete bezproblému chytit, jako jarní rýmu, hrozí vám i další zdravotní potíže. Barvy, které se při domácím tetování používají, jsou častým zdrojem toxických látek. Většina lidí totiž první co udělá, že zamíří do drogérky a koupí si klasický inkoust do plnících per. Jeho chemické složení ale rozhodně nebylo koncipováno tak, aby si je lidé aplikovali přímo pod kůži. Kromě toho, že takový inkoust obsahuje těžké kovy, vám může způsobit celou řadu alergií, které dokáží být pěkně otravné.

tattoo kit 1

Samotný výsledek také často za moc nestojí. Tetování se kvůli barvě rozpíjí, s nekvalitním strojkem vzniká spousta nepřesností. Na věci jako jsou stíny rovnou zapomeňte, protože k tomu slouží strojky, které obsahují více jehel.

 

Kde si pořídit tetovací strojek?

Váš první krok by měl pochopitelně zamířit do tetovacího salónu. Tam se o vás postarají fundovaní profesionálové, kteří mají kvalitní zázemí, sterilní nástroje a samozřejmě dlouholeté zkušenosti se samotným tetováním.

tetovaci-strojekAle pokud z nějakého důvodu nemůžete, nebo nechcete. Tetování v salónech vám přijde drahé, nebo pokud skutečně samy chcete začít tetovat existuje celá řada možností. Rozhodně nejlepší možností je nechat se od nějakého zkušeného tatéra zaučit. Dělejte mu poskoka, choďte mu nakupovat, venčete psa a snad vás za odměnu nechá nakouknout pod pokličku svého umění a předá vám něco ze svých zkušeností.

Další možností je pořídit si tetovací strojek sám. Pokud si budete chtít koupit tetovací strojek, se kterým se tetuje v profesionálním studiu, potřebovaly byste na vybavení klidně i desítky tisíc. Takové nástroje ale nejsou pro začátečníka nezbytně nutné a nepotřebujete zrovna Ferrari s posilovačem řízení, brzd a odvětrávací komorou na vaše prdy. Řídit se totiž můžete naučit i v obyčejné Toyotě v základovce, která vám poskytne vše co potřebujete a to je volant, pedály, řadící páka a čtyři kola. A jedeeem…

ebay

Kde tedy takový strojek sehnat? Asi nejlepší možností jsou zahraniční aukční servery a eshopy. Na ebayi seženete téměř vše a tetovací výbava není výjimkou. Zde se ale vyplatí koupit si spíše značkové nástroje, které používají profesionální tatéři. Můžete tak ušetřit i několik tisíc. Pokud zboží objednáváte z USA, pamatujte, že kromě mastného poštovného zaplatíte také CLO. Tomu se můžete vyhnout, pokud si budete zboží objednávat v EU. Ale pořád se tu bavíme o supersportech, které si pro rozjezd jen těžko dovolíme.

 

Kupujeme levný strojek

Řešením se tak stávají levné výrobky z asijských eshopů, které ale fungují mnohem lépe než domácí strojky a barvy, které mají nahrazovat. Předně je třeba si uvědomit, že prakticky vše co doma máme se přímo vyrobilo, nebo např. jen složilo, právě v asijských zemích, ale to nám zase tak divné nepřijde. Tyto strojky jsou vyrobeny samozřejmě z levnějších materiálů, nejsou značkové a v kvalitním tetovacím studiu byste se s nimi nikdy neměli setkat. Ale pokud uvažujete nad tím, že si doma z holícího strojku a inkoustu do pera, budete dělat kérku, pak je to mnohem lepší alternativa. Pořád ale nedokáže nahradit služby profesionálního tattoo studia. Člověk tím alespoň získá základní představu o tom, jaké to je tetovat a používat trochu sofistikovanější nástroje, než které našel doma po kuchyni.

tetovaci barvy

Takovou tetovací sadu pak místo desítek tisíc dokážete pořídit za pouhý zlomek. Pokud si vyberete rovnou celý set, budete mít k dispozici jak strojek, barvy, tak i další potřeby nutné pro zhotovení vaší kérky. Možností kde nakoupit takové zboží je celá řada. Určitě je ale lepší vyhnout se menším a neznámým eshopům pochybné kvality a ideálně se zaměřit na ty větší eshopy, které poskytují alespoň nějakou záruku kvality. Jedním z nich je např. DX.com, kde cena takového setu začíná někde od $40 a pokračuje až na $200, záleží na vybavení. Výhodou je, že poštovné je do ČR zdarma a ve většině případech byste neměli platit ani CLO (do $200). Pokud jste skeptičtí jako já a neradi používáte na internetu kreditku, můžete využít placení za pomoci internetových zprostředkovatelů jako je např. PayPal. Nevýhodou je o něco delší doba dodání. Ta se pohybuje někde mezi 5-14 dny.

tattoo kit 2

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, pamatuje, že zkušeného tatéra nenahradí ani sebelepší vybavení. Na druhou stranu vlastní práce dokáže člověka dost potěšit. Váš první upečený koláč může sice ostatním chutnat jak žrádlo pro psy, ale vy na něj stejně budete patřičně hrdí a u homemade tattoo to platí podobně. Faktem zůstává, že dnešní doba poskytuje zajímavé možnosti a tak už není potřeba si doma slepovat tetovací strojky z nekvalitních materiálů a raději sáhnout po cenově přijatelné variantě se kterou můžete trénovat.

tattoo kit 3