Isaiah Toothtaker – Respekt, důvěra, věrnost a nedotknutelnost.

I ta nejneznámější a zdánlivě fádní místa mohou skrývat velká tajemství. Tuscon leží v USA a je domovem tatéra Isaiah Toothtakera. Tento nadaný tatér si plně rozvinul svůj talent u místního šéfa motorkářů Hell’s Angels. Isaiah se naučil tatérskému umění přímo stylově. Nechal se potetovat od svého mistra na krk tak, že dva týdny měl problém jen s ním trochu pohnout. Tento zážitek ho měl otestovat a opravdu testem prošel. A nejen to. Stal se vlivným umělcem v USA.

V dnešní předimenzované době je těžké najít inspirativního tatéra, který má svěží a nekonvenční pohled na svět, ale hlavně ho vůbec nezajímá, co si o něm mysli ostatní. Nechává svou práci mluvit za sebe a neřeší názory druhých. Nečeká na pochvalu, uznaní nebo pochopeni. Je sám sebou, vystupuje z řady a nebojí si udělat pár nepřátel. Isaiah Toothtaker pod uměleckým jménem “Vytrhávač zubů“ je dnes majitelem tetovacího salónu se stejně zajímavým názvem, jako je jeho pohled na svět: “Zíraní bez zájmu“ v Tuscanu, USA. Tetuje již 12 let a tvrdí, že stále stejnou jehlou od roku 2002. Jeho začátky nebyly vůbec jednoduché. 50 hodin týdně věnoval stáži ve studiu, kde chystal jehly, umýval podlahu a pozoroval ostatních 5 tatérů.

Isaiah Toothtaker 2

Přitom ještě pracoval 35 hodin v baru, aby se nějak uživil a zaplatil účty. Krátce na to si však ozvláštnil obličej tetováním ve tvaru dýky a majiteli se to nelíbilo, tak ho vyhodil. Když ho prosil o pár týdnů o návrat, tak si to Isaiah moc dlouho nerozmýšlel. Zakládal si totiž zrovna svůj salón a propagoval svou práci na Instagramu. Brzy se o jeho talentu vědělo. Tvrdá práce a extrémní motivace se mu později zúročila. Patří k vyhledávaným umělcům v USA a přitom je stále sám sebou.

Zdroj: www.swallowsndaggers.net