3D tiskárna, která tetuje: vyzkoušeno nadšenými francouzskými studenty

3 francouzští studenti se rozhodli netradičně vyzkoušet 3D tiskárnu v soutěži pro francouzské ministerstvo kultury na prestižní škole designu v Paříži a nikdo nečekal, že se jim podaří naprogramovat 3D tiskárnu k tomu, aby vytetovala perfektní kruh na předloktí. Hlavním překvapením bylo, že tisknout se tedy dá i na pokožku a to s milimetrovou přesností.

 

Někteří lidé, ale spíše většina společnosti, vnímá tetování jako umělecký projev nadaného kreativce, umělce, vizionáře kreslíře či dokonce malíře. Tento předpoklad už nebude zdaleka muset být pravidlem, jak tři nadšení studenti již dokázali a přiměli moderní 3D tiskárnu tetovat. Roboti nás tedy asi začnou už i tetovat a nejenom nám mít auta, odbavovat naše nákupy v Tescu nebo za nás vařit. Sám majitel tatérské tiskárny, kdy předělal 3D tiskárnu k obrazu svému, se stal také prvním dobrovolníkem. Chytrá modifikovaná tiskárna mu vytetovala malý kruh. Malým kruhem na ruce se to začalo a třeba to skončí komplexními kresbami jako od pravého uměleckého tatéra.

3d tisk tetovani

Zázračná tatérská mašina se nazývá Marker BOT 3D tiskárna. Nadšení fanoušci tetování a taktéž studenti prestižní pařížské design školy se rozhodli pro kruh, protože to prý ukáže precizní práci tiskárny a dokonalé použití jehly. Rozhodli se pro kruh, protože i lidský tatér profesionál má problém tetovat dokola. Prý je to nejtěžší tvar kérky. Chlapci si půjčili tatérskou pistoli od kamaráda amatéra, namontovali jí do tiskárny a zkoušeli nejdříve tetovat na umělohmotnou silikonovou kůži. Hlavní výzvou bylo v tomto případě přejít na mnohem flexibilnější povrch s více záhyby a elasticitou, proto museli studenti přidržovat kůži různými pomůckami a možnosti zkoumají nadále. První tetování robotem se tak zrodilo z čiré zvědavosti a možná je tento experiment první vlaštovkou revoluce v taterském umění.

Zdroj:
www.dailymail.co.uk