Chcete se opravdu nechat tetovat?

Hlavní faktor který rozhoduje, jste přece vy sami. Tetování se nedoporučuje lidem, kteří se neumějí rozhodovat nebo často mění svá rozhodnutí, naopak lidé, kteří se nemohou rozhodnout jsou právě ti, kteří velmi přemýšlí, někdy bohužel až moc. To nic ale nemění na faktu, že se do všeho nevrhají po hlavě. Tetování je trend, nemá cenu si nalhávat, že díky kérce právě vy budete tím výjimečným, tím vyvoleným, tetujete se především kvůli módní vlně, kvůli tomu, že je to prostě in. Nelžete sami sobě, že asijský symbol pro moc a sílu vás přesně charakterizujete, když se v práci bojíte požádat o zvýšení platu.

Tento faktor si musíte uvědomit a přehodnotit svůj dosavadní pohled na tetování tak jak jej vnímá většina, pokud to neuděláte, garantuji vám, že dřív či později budete svého rozhodnutí litovat. Lidé kteří na sebe tetují „skutečné“ symboly, se s nimi zpravidla nechlubí, neberou jej jako módní doplněk ale jako součást sebe sama. To vše závisí na tom, co vlastně na sebe chcete. Do teď jsme hovořili především o symbolech. Pokud chcete líbivý obrázek je situace snazší v tom, že lidé ho nebudou vnímat jako klišé, i když se jim nebude líbit, důležité je, že si líbí vám.

Otázka zda se nechat tetovat či ne, má překvapivě jednoduchou odpověď. Asi nejrozumnějším argumentem je, že se vám tetování líbí, ovšem co se vám líbí dnes, se vám nemusí líbit zítra.

 

Vědět kdy přestat

Mnoho lidí tvrdí, že jsou na tetování závislý, ovšem je to trochu jinak. Pokud ne sebe hodíte jeden obrázek, dobře by se k němu hodil ještě druhý, a také ještě třetí, čtvrtý, pátý….pak ale nastává situace kdy to přeženete a už to nelze vzít zpátky, zkazili jste si image kterou jste tvořili na začátku a jste úplně jinde než jste chtěli. Lidé k tomu vede ten fakt, že chtějí být stále hezčí a hezčí až překročí hranici, kdy to už hezké není. Netvrdím, že být potetovaný od hlavy až k patě je vrchol nevkusu, ale je překročena ta hranice kterou jste si dali na začátku a udělali jste něco co jste možná podvědomě ani nechtěli. Uvědomíte si to až když dostanete nějaký impuls, vaše životní láska vás kvůli tomu odmítne apod. Záleží na vnímání jednotlivce.

Uvědomte si jednu skutečnost. Nejlépe tetování vypadá na lidech, kteří mají málo obrázků protože potom je vnímáno každé samostatně a více se dostává do popředí, kdežto u rozsáhlých prací je vnímáno jako celek. A jak jste to chtěli na začátku? U rozsáhlého tetování už je v podstatě jedno co na sebe namrskáte.

Pokud jste nerozhodní, začněte s malým, jednobarevným obrázkem na nepříliš běžně viditelném místě. Najděte plochu, kde tetování tolik nebolí (spíše nohu než lopatku) a samy poznáte zda jsou malůvky na těle právě pro vás. V žádném případě si nenechte věšet bulíky na nos s dočasným tetováním, akorát zaplatíte za jeden obrázek 2x. Zvolte raději obrázek než symbol, dobře se mohou hodit i nápisy či akronymy. Jejich tvorba je jednoduchá a rychlá.