Bardadim Tattoo studio – profil

I největší země na světě (co se rozlohy týče) má pochopitelně své výborné tatéry. Velmi zajímavou práci, která nás na první pohled uchvátila, předvádí ruské tattoo studio Bardadim. Rusko není pouze doménou kriminálních živlů a s tím i spojených vězeňských kérek, najdeme zde i tetování, která mají ryze umělecký charakter a svým zpracováním pošlou do kolen nejednoho fanouška tetování. Přesně tato přirovnání velmi dobře vystihují tetovací studio Sergeye Bardadima, kterého nenajdeme nikde jinde než v Petrohradu.

Ruské tetování

Rusko je velmi rozlehlá a lidnatá země.Bardadim Tattoo studio Nám všem uvízla patrně v podvědomí jako drsná krajina, kde je nehostinné podnebí a ukrutná zima. Těžko popírat, že nás s touto provincií mnohé spojuje. Není to tak dávno co byla ruština povinným jazykem na každé škole a mluvit plynně patřilo k nezbytné schopnosti každého více vzdělaného člověka. Dnes na tuto postkomunistickou zemi lidé hledí jako na zkorumpovaný stát, který ovládá mafie. Toto politicko-mocenské uspořádání ale v dnešním profilu nebudeme rozebírat. Jiný kraj, jiný mrav. V zemi kde je 160 milionů lidí těžko můžeme házet všechny do jednoho pytle a nikdo z nás si nevybírá kde se narodí. Podstatné je, že Rusko má v sobě spoustu krásy a půvabu. Právě tu chceme dnes interpretovat nejvíce. Velkou doménou Ruska jsou vězeňská tetování. Jejich káznice jsou velmi tvrdým místem. Jsou tací, kteří hovoří o tom, že jejich věznice jsou např. spolu s Thajskem či Salvadorem, ty nejtvrdší na světě. Na těchto místech vznikla kultura, která je ve světě velmi populární. O tzv. Russian criminal tattoo, už bylo napsáno mnoho, i my se k nim budeme v budoucnu vracet. Dnes tyto kérky ale necháme spát a podíváme se do profesionální tetovacího salónu, kde se rodí umění.

 

Bardadim Tattoo

Zakladatelem ruského studia Bardadim tattoo je Sergej Bardadim, kterému přezdívají „George“. Pochází z Petrohradu a s tetováním na sobě začal už v pouhých 17 letech. Používal k tomu primitivní nástroje s kterými se tetovalo v minulosti, jeho hlavním nástrojem byla jehla a nit. Byl to spíše experiment jak sám říká, nikoli začátek kariéry tattoo umělce, ale svoje ovoce tato práce přinesla.

 

bardadim-tattoo-studio

Sergey Bardadim z Bardadim Tattoo

 

Po té co se opakovaně ptal svých známých zda nechtějí udělat tetování, našel několik odvážlivců, kteří mu svěřila kůži do jeho rukou. Díky tomu zcela sám vytvořil svůj první tetovací strojek. S ním začal experimentovat s tetováním a byl to počátek jeho tetovací kariéry. Metodou pokus a omyl se neustále zdokonaloval a jeho nové zkušenosti mu vynahrazovali nedostatek informací.

 

Bardadim Tattoo studioNetrvalo dlouho a potkal Tarase. Později jejich přátelství přerostlo do úzkého pracovního partnerství a díky němu mohl Sergey diskutovat o svých nápadech. Jejich vzájemná spolupráce jim dopomohla k dalšímu zlepšení tetovací strojku. Což se radikálně odrazilo na kvalitě provedení. Postupem času strojek stále více zdokonalovali až jim experimenty s mechanismem a konstrukcí rámu dopomohli k verzi, která by se dalo označit jako profesionální tetovací strojek.
Díky experimentování získali značné zkušenosti a nic nebránilo tomu, aby se z nich stali profesionální tatéři. Sergey hostoval v mnoha studiích po celé Evropě, krom Ruska tetoval také v Rakousku, Německu či Anglii. V tetování se mu líbí různé styly, ale jeho práce je víceméně o zvyku. Nejdůležitější je zapojení zákazníků do podrobné diskuse o samotném provedení.

Fotky tetování

Práce kterou Sergey ve svém studiu odvádí je opravdu úchvatná. Samy posuďte dokonalé provedení. Pečlivě vybírané barvy, ostře řezané kontury, stíny, zkrátka vysoká dávka profesionality je poznat na první pohled.

 

Foto: Bardadim Tattoo Studio