Ruční tetování

Všechno má jít postupně. Nebo ne? Pokud rádi přeskakujeme úrovně a připravujeme se o pocity zdolání, chutě z vítězství nebo i prohry a tím pádem i cenných zkušeností, dostáváme se do situace, kdy nás pomyslný vrchol tolik neuspokojí. Funguje to takhle s penězi, pokud se snažíme pohádkově zbohatnou přes noc, funguje to takhle v podstatě se vším. Tetování není výjimkou. Pokud si někdo střemhlav a bez rozmyslu nechá potetovat celé tělo, může toho záhy litovat. Tací lidé se pak diví, jak je možné, že obyčejný člověk má větší radost z malé kérky na kotníku než oni z obou potetovaných předloktí.

U předloktí, konkrétněji u rukou se obyčejně s tetováním nezačíná (dnešní trend tomu ovšem už tolik nenasvědčuje). Častějším místem jsou ramena, dolní či horník půlka zad, nebo kotníky. Existuje ovšem skupina lidí, přesněji kriminálních živlů latinskoamerického původu, kteří na to jdou jinak.

Tzv. ruční tetování (hand tattoo) si na sebe nechávají dávat už i děti předškolního věku. Nejčastěji to jsou značky gangu, které odkoukají od starších sourozenců, kteří jsou již členy.

Kriminální tetování z Jižní ameriky jsou na tom ještě dále a tvoří doslova mozaiku. Každý trestanec si zde najde kérku přesně vystihující charakter jeho zločinu, za který byl odsouzen. Přesný význam u některých symbolů se ale různí, ale nutno dodat, že v jádru zůstává většinou nezměněn. Záleží na geografii, cílové skupině a samozřejmě na tom, kde přesně je symbol vytetován.

Ruční tetování jsou svým rozměrem většinou hodně malá. Často to bývají pouze malé tečky. Např. tři tečky mezi ukazováčkem a palcem znamenají „Mi Vida Loca“ v překladu „můj šílenej život“, nechávají se vytetovat na památku promarněných let strávených v gangu, vězení, či jiném sledu tragických událostí silně ovlivňujících život. Ovšem když vezmeme tyto tři tečky a hodíme je vedle sebe na ukazováček, prostředníček a prsteníček, význam se nám změnil na naši novou identitu lupiče.

Seznam těch nejčastějších ručních tetování Vám pomůže přiblížit následující legenda:

rucni-tetovani