Che Guevara jako symbol tetování

Che GuevaraSnad žádný portrét není ve světě tak rozšířený (tetování, trička,..), jako podobizna Argentinského revolucionáře Che Guevary.

Ernesto Rafael Guevara de la Serna, známější spíše jako Che Guevara nebo zkráceně Che, byl argentinský lékař a vůdce kubánských guerill. Guevara byl členem Castrova hnutí a později se zapojil i do různých funkcí v jeho nové vládě. Právě díky Guevarovi, který byl zarytým marxistou, začal Castro na Kubě budovat komunismus. Che je obdivován především pro svoje odhodlání a nebojácnost, po celém světě je znám jako jeden z největších symbolů revoluce.

V roce 1966 opustil kvůli neshodám s Fidelem CastremDiego Maradona tetování a jeho vládou Kubu, aby šířil revoluci do dalších zemí, s podobných úspěchem jako na Kubě se ale nesetkal. Osudnou se mu stala Bolívie, kde ho zajala americká CIA a i když ta ho chtěla pravděpodobně pouze vyslýchat, o jeho smrt se postarali bolivijští vojáci. Jeho ostatky po popravě byly ukryty na neznámém místě a teprve po 30 letech se dočkali objevení.

Dnes je Che Guevara nejen na západě, ale prakticky po celém světě chápán jako hrdina, který osvobodil Kubu. Lidé jej mylně vnímají jako revolucionáře, který bojoval za mír. Jeho ideály, ale vždy hlásali ozbrojený odpor k sesazení kapitalistické moci spolu s nastolením komunismu.

Populární osobnosti s Che Guevarou na těle

Nejen mezi běžnou populací, ale také ve světě celebrit se za svoje názory nestydí mnoho osobnosti, otázkou zůstává, zda inklinují spíše ke komunismu nebo pouze ke Guevarovi, jako symbolu revoluce. Na svoji pravou paži si Che Guevarův portrét nechal vytetovat bývalý argentinský fotbalista Diego Maradona.Mike Tyson tetování Pro fanoušky boxu, svoje tělo stejným portrétem ozdobil i slavný boxer Mike Tyson. V českých končinách jste portrét Guevary mohli vidět v internetové live show Daniela Landy „Peklo s Landou“. Na levou nohu si ho nechal vytetovat jeden z účastníků life show Otakar Vodička.

Pokud přemýšlíte o tom co si nechat vytetovat, rozmyslete se pořádně, zda je portrét komunistického revolucionáře právě to pravé pro vás. Lidé z okolí mohou jeho portrét vnímat jako projevení vašich sympatií ke komunistickému režimu. Je ale také možné, že Guevara se z dnešní Kuby obrací v hrobě. Chtěl právě toto? Nebyl to důvod jeho odchodu z vysoké politiky? Kdo ví. Každopádně s jeho tetováním je to buď a nebo..