ROZHOVOR: KEVIN PAUL tatér celebrit

Kam se chodí tetovat celebrity? Většina z nich dává na doporučení svých kolegů a tak postupně vznikají tatérské špičky, které se specializují výhradně na známé osobnosti. Pro jejich studia je to obrovská reklama a tak jsou zpěváci, herci a manageři, vítanými hosty. Celebrity jsou pořád lidi z masa a kostí, ale jedno je spojuje. Jaké speciální požadavky tedy mají na své tatéry? Co je základním předpokladem pro dobrého tatéra celebrit? Umístění salónu v centru města, jeho ocenění, nebo cena? Kdepak, je to diskrétnost.

Jedním z těchto tatérů je např. i Kevin Paul, který má s tetováním celebrit dlouholeté zkušenosti. Za jeho službami byste museli vyrazit do Velké Británie. K malování se dostal jak jinak, už od útlého věku a jeho nadšení mu zůstalo dodnes. Už jako malý kluk maloval karikatury hostů v hospodě, kam ho brával jeho otec.

Kevin nikdy nebyl velkým fanouškem školy a netrvalo příliš dlouho, než byl požádán aby ji opustil. Bylo to z toho důvodu, že tetoval své spolužáky. Tahle zkušenost ho pouze více nasměrovala k jeho vášni a tak Kevin začal zdokonalovat svoje zkušenosti od rána do večera a tetoval kde se dalo. Nicméně v té době Kevin sám žádné tetování neměl. To ale netrvalo příliš dlouho a v roce 1991 se sám rozhodl jít po jehlu. Jeho první kérka byla nahá žena, která měla okolo sebe omotaného hada. To byl přesně moment, kdy se Kevin rozhodl, že chce být tatér.

Rozhovor

redakce: Zakázky se ti jenom hrnou. Koho tetuješ dneska?

Kevin Paul: Lucy Spraggan. Dělá teďka video pro svůj první single, takže chtěla kérku ještě před vydáním klipu.

 

red: Jsi v oboru už poměrně dlouhou dobu, pamatuješ si ještě, kdy jsi poprvé někoho tetoval?

KP: Bylo mi 13. Tenkrát jsem si musel vyrobit svůj vlastní tetovací strojek, protože nebyla možnost jít prostě na eBay a jeden si objednat. V té době byl zhruba tak jeden tatér v každém městě a navíc ta sorta lidí, která tetovala nebyla úplně jako dnes. Byly to buď motorkáři, nebo různí kriminálníci. Byla to dost nebezpečná scéna.

kevin-paul

red: Jak jsi se dostal k tetování celebrit?

KP: První celebrity, které jsem tetoval byly členové skupiny Cradle of Filth a od té doby se mi dostalo celkem dost pozornosti od médií, jako jsou metal magazíny apod. Potom jsem tetoval různé další kapely a stal jsem se doslova součástí dark metalové scény. Takže díky tomu jsem byl známější. Zároveň jsem v oboru už přes 15 let a vyhrál jsem různá ocenění, byl na stránkách tattoo magazínů, což také udělalo svoje. Takže už nebylo moc věcí ohledně tetování, které bych mohl udělat, protože jsem je už udělal, takže tohle byl jen další krok.

 

red: Ed Sheeran má od tebe celkem dost tetování. Můžeš nám něco prozradit o jeho kérkách?

KP: Většinou jsou to různé věci, které spolu příliš nesouvisí. Má na sobě tučňáka, perníkového mužíčka, hlavu od Lega a další barevné obrázky jako listy, apod. A všichni říkají, ježiš to je hrůza, proč sis to nechal udělat, ale on to miluje. Je tím doslova ohromený.

ed-sheeran-tattoo

 

red: Navíc ty jsi teďka nedávno s Edem byl na tour, že? Jaké to bylo?

KP: Už se nějakou dobu známe a dobře znám také jeho přátelé a rodinu. Takže to bylo stejné, jako když vyrazíš s jinými kámoši.

 

red: Tetování je často dost osobní záležitost, takže jako někdo, kdo tetuje celebrity, tě to občas musí stavět do trochu divné pozice…

KP: Když tetuju normální lidi, jsou šťastní a prostě pak jdou domů. Když tetuji nějakou celebritu, tak se najednou objeví tak 10 000 lidí, kteří mají potřebu to určitým způsobem komentovat. Samozřejmě to nejsou všechno jen příjemné komentáře. Objeví se spousta haterů, kteří mají potřebu kritizovat, ale to je prostě součást toho co dělám.

 

red: Musíš dostávat spoustu nabídek na prodej podobných příběhů. Jsi občas v pokušení nějaký příběh prodat?

KP: Myslím, že v tomhle mám hodně zodpovědnosti. Nikdy nic nedělám znova. Největší zodpovědnost, kterou mám, je soukromí mých klientů. Když jsem tetoval Harryho Stylese, dostal jsem nabídku na 10 000 liber za fotku jeho tetování. Ale nic jsem jim nedal ani neřekl, protože Harry to chtěl držet v tajnosti. Dostával jsem telefonáty z Los Angeles, Japonska a dalších míst po celém světě, kdy mě bulvární novináři prosili o fotky a nabízeli spoustu peněz. To je jedna z největších částí toho co musím dělat a s čím se musím vyrovnávat, což samozřejmě lidé často nevidí.

HARRY-STYLES-TATTOO

red: Je někdo koho bys rád potetoval?

KP: Keith Flint z Prodigy. Toho bych chtěl určitě tetovat, ale zatím se to neuskutečnilo. A Robbie Williams by byl taky v pohodě, nebo David Beckham. Tetovat někoho jako je on, je samozřejmě obrovský krok vpřed pro tvoji kariéru.

 

zdroj: www.magazine.topman.com, www.kevinpaultattoo.com