Jak vznikalo filmové DIVERGENT tetování

Film, ve kterém hraje tetování hlavní či dokonce rozhodující roli nám rozhodně nemohl uniknout a tím DIVERGENT nebo také „Odlišný“ určitě je. Tento sci-fi příběh je založený na důležitosti tetovaní, které bylo pro film navrženo produkčním návrhářem Andy Nicholasem. On je osobou za těmito návrhy a tak nezbývá než zapátrat po tom, co ho motivovalo.

 

Andy Nicholas stavěl své návrhy s myšlenkou 150 let v budoucnosti a nechtěl, aby se tetovaní moc podobalo tomu dnešnímu a ani by nemohlo, protože aktéři filmu jsou izolováni od světa více jak 100 let a tetovaní vymřelo s lidmi, kteří ho předtím měli. Jeho výchozími body byly ruské konstruktivní ilustrace a dekorace mimo inspirace z práce anglického tatéra Nigela Palmera. Práce tohoto dnešního umělce mu přišla zajímavá a inspirativní ve smyslu odlišnosti a výraznosti.

divergent tattoo

Nigel Palmer je expert na abstraktní umění. Jeho vliv na finální návrh kérky je ve filmu krásně vidět. Později musel ještě producent Andy zkombinovat své vize s popisem tetovaní z knihy. Začal pak s tetováním podél páteře, které reprezentuje generaci mladých charakterů z filmu. Později se tetovaní rozšířilo také na krk, celá záda a vzniklo tak masivní abstraktní tetovaní.

divergent

Designéři tetovaní chtěli docílit toho, že kérka bude pak trochu vidět i v jiných záběrech. Andy navrhl dohromady kolem čtyřiceti filmových tetovaní a zejména pak pro hlavní charaktery FOUR a ERIKA. Posláním filmu je vytvořit důvěryhodný sci-fi příběh založený na stejnojmenné knize a tetovaní zde hraje roli vypravěče. Pro Andyho totiž nebylo nic důležitějšího než navrhnout tu správnou kérku. Nebyl to snadný oříšek, ale nakonec ho rozlouskl.

Divergent trailer