Heath Ledger nás ohromuje ze záhrobí

Australský herec Heath Ledger nás připoutal k televizním obrazovkám či k filmovým plátnům především ve filmech jako je Deset důvodů, proč tě nenávidím, Příběh rytíře, Zkrocená hora, Casanova, nebo aktuální snímek Temný rytíř. Ve všech těchto filmech ztvárnil Heath hlavní postavy a získal si většinou pozitivní hodnocení u odborné i veřejné kritiky. Jeho životní tempo se mu ale vymklo z rukou a hektický život, kde chtěl stihnout více než mohl, se mu nakonec stal osudným. Dne 22.1. 2008 zemřel na předávkování léky na spaní. Bylo mu pouhých 28 let.

O tom, že vrcholové herectví je časově, fyzicky a psychicky náročná věc, by si dovolil pochybovat zřejmě málo kdo. Zkreslené představy veřejnosti, že člověk přijde na plac, tam odvypráví na poprvé pár jednoduchých vět, vezme balík prachů a jde domů, jsou hodně mimo realitu. Pokud točíte v průměru 4 velké filmy za rok, tedy nikoliv nějaká béčka, ale projekty, které jdou většinou rovnou do kin, máte spousta problémů jak vyjít s časem. Člověk je permanentně unavený, pořád samá práce, chvilka odpočinku by se dala vážit zlatem.

 

Heath LedgerPod podobné řádky by se pravděpodobně Heath Ledger mile rád podepsal. Právě jemu se stal hektický styl života osudným. Mrtvého Ledgera nalezl v jeho luxusním bytě na Manhattanu správce domu. Podle CNN ležel nahý na zemi, vedle něj se našli prášky na spaní. Zda se předávkoval úmyslně a chtěl spáchat sebevraždu nebo to byla pouze nešťastná náhoda se patrně nikdo nikdy s jistotou nedozví. Údálosti v posledních měsících kolem jeho života nasvědčují oběma variantám, hojně se hovořilo o syndromu vyhoření a nespokojenosti se současným životem.

Patrně velkou reklamu tato událost udělala jeho poslednímu filmu Temný rytíř, kde stvárnil roli Jokera. Už teď sklízí film obrovský úspěch a řadí se mezi nejlepší filmy letošního roku. Mnoho kritiků se domnívá, že Heath Ledger si za roli Jokera vyslouží Oskara.

 

Heath Ledger a jeho tetování

Tetování měla pro Ledgera velkou symboliku. Rozhodně to nebyly „hurá“ kérky nebo naopak tetování, které by si dlouho vybíral. Jeho tattoo byla většinou menších rozměrů, proto spousta lidí netuší, že nějaké tetování vůbec měl. Patrně jeho dvě nejdůležitější tetování jsou „old man river“ na pravé ruce a potom „KAOS“ na ruce levé.
Old man river jsou slova jedné z jeho nejoblíbenějších písní, kdysi před lety mu je na ruku napsala Michelle (matka jeho dcery) a on si je tam pak nechal vytetovat.
KAOS měl vytetováno na levé ruce pod tetováním náramku. KAOS symbolizuje jména jeho sester a matky (sestry Kate, Ashleigh, Olivia, a matka Sally).

 

Heath Ledger Heath Ledger kaos old man river heath-ledger-tetovani-3