Danny Trejo – od heroinu do Hollywoodu

Každý kdo uvidí jeho fotku si ho hned zařadí mezi zaryté kriminálníky. Je to takový ten protyp nemilosrdného parchanta, tělo samá kérka, proflákané mládí a mnoho let strávených v kriminálu. Z té největší možné lidské spodiny, narkomana závislého na heroinu co pro dávku přepadne obchod se dostal až mezi Hollywoodské hvězdy. V desítkách především vedlejších rolí, ztvárňuje nejčastěji role všehoschopných zabijáků či obyčejných kriminálníků. Jeho profláknutý ksicht na straně záporáků, chce mít ve svém filmu snad každý režisér. Zahrál si ale i pár kladných postav, ale zase jej nepřeceňujme, moc jich nebylo. Dámy a pánové, Danny Trejo přichází.

Danny Trejo fotkyMezi jednu z největších věcí co ovlivňuje náš budoucí život patří bezesporu i místo kde vyrůstáme. Danny Trejo vyrůstal v chudinské čtvrti. V mládí kradl, přepadával obchody, fetoval, prodával drogy a seděl ve vězení. Právě tam si nechal udělat svá tetování, asi nejznámější je portrét mexické bojovnice na jeho hrudi. Věznice San Quentin bylo svého času peklo na zemi. Danny tam strávil podstatnou část svého života. Jeho neohleduplný život ho dostal za mříže (s přestávkami) na dlouhých 11 let. To je dlouhá doba, kterou si těžko dovedeme představit. Na heroinu byl závislý 12 let, právě díky drogám se dostal do vězení. Na filmová plátna se dostal jak jinak než náhodou. Když pracoval jako drogový poradce, jeden z jeho svěřenců se na něj obrátil s prosbou o pomoc. Byl to budoucí spisovatel, který ho dostal do filmu. V 80. letech se točila spousta filmů s vězeňskou tématikou a tak měl Danny o práci postaráno. Hrál většinou vedlejší role, ale vždy byl všem na očích. Nejznámější role si zahrál ve filmech Desperado, Con Air, nebo od Soumraku do úsvitu.

 

Danny Trejo tetování

 

S manželkou Debbie navštívil i filmový festival v Karlových Varech. Její jméno si stejně jako jméno své dcery Danielle, nechal vytetovat na hruď, kousek od portrétu mexické bojovnice.