10 celebrit s kérkou na obličeji

Tetování na obličeji je hranice, za kterou většina z nás již nechce jít. Je to velký zásah do zevnějšku člověka, protože náš obličej je první vjem, který při komunikaci vysíláme našemu okolí. Pro některé lidi ale inkoust na obličeji žádné tabu rozhodně není. V minulosti se lidé na obličej tetovali hlavně z náboženských a rituálních důvodů, dnes je situace podstatně jiná a tak už i do kérek na obličeji hodně mluví móda a trendy. Na celebrity, které se rozhodly potetovat si obličej, se podíváme v dnešním přehledu.

#1 – Lil Wayne

Rodák z New Orleans, kterého můžete znát pod pseudonymem Lil Wayne, nebo Weezy, není ani prvním a pravděpodobně ani posledním raperem, který si nechal tetovat obličej. Každopádně díky němu vděčí americký showbusiness za zvýšený zájem o kérky na obličeji, který odstartoval právě Lil Wayne kolem roku 2011. Po jeho vzoru si nechala plácnout tattoo na obličej řada méně známých celebrit, které se tím snažily spíše zviditelnit.

#2 – The Game

Tehdejší vazal 50 centa, dnes odpadlík, který prakticky jako jediný z bývalé group dokázal sólově prorazit a vystoupit tak ze stínu 50 centa. Na obličeji má celkem 4 tetování, když počítáme i cover up. Slza pod levým okem, motýlek pod pravým okem, který si nechal později překrýt tetováním LA a jeho posledním kouskem je rudá hvězda, kterou vše obkreslil.  V roce 2007 dokonce koncertoval i v České republice.

#3 – Soulja Boy

Posledním týpkem, který uzavírá naši skupinu raperů potetovaných na obličeji je Soulja Boy. Když se 50 cent a The Game rozešli, našel si fiddy mladšího parťáka. Ačkoliv se fifty muzice věnuje čím dál méně a začal se orientovat spíše na film, stále pomáhá talentovaným nováčkům startovat jejich kariéru. Mladý raper z Chicaga nezaváhal, svoji šanci chytil pevně za pačesy a dokázal ji využít. Svoje tetování na obličeji si už ale tolik nerozmyslel. Podle svých zpráv na Twitteru toho lituje a rád by si kérky na obličeji nechal odstranit.

#4 – Vladimír Franz

Vladimír Franz byl donedávna spíše umělec a pedagog, než celebrita a světoznámá osobnost. To se ale poměrně rychle změnilo jeho kandidaturou na prezidenta ČR. Ta skončila sice neúspěchem, na druhou stranu mu ale přinesla obrovskou popularitu a to i v zahraničí. Profesor Franz na otázky týkající se jeho tetování uvalil dlouhodobé informační embargo, nicméně i tak je určitě nejznámějším Čechem s kérkou na obličeji.

#5 – Mike Tyson

Jak by v našem přehledu mohl chybět Železný Mike. Mistr světa v boxu a bezpochyby jedna z největších ikon moderního sportu. Je sice pravda, že koncem jeho kariéry byl sice v médiích známější spíše díky svým zápasům mimo ring, i tak mu ale nemůžeme odepřít obrovskou odhodlanost, vášeň a tah na branku. Po mnoha skandálech bulvár znovu šokoval na přelomu roku 2002/03, kdy si nechal na obličej vytetovat tribal tattoo. Stal se tak inspirací pro řadu dalších lidí, kteří s oblibou tento motiv dále kopírovali.

#6 – Rick Genest

Rick Genest aka Zombie boy není jen další kreaturou, která se bez rozmyslu rozhodla proměnit v nějakou bizarní postavu z plakátu, jako to už udělala řada lidí před ním. Svoji proměnu si pečlivě naplánoval, postupoval po malých krůčcích a jakmile bylo jeho tetování kompletní, dokázal toho využít a svůj vzhled náležitě zpeněžit. Fanoušek hororových filmů je tak častým návštěvníkem různých Tattoo Conventions, televizních shows a dokonce si zahrál i ve video klipu zpěvačky Lady Gaga. Zahrál si už i ve filmu a vzhledem k jeho mladému věku můžeme předpokládat, že jeho kariéra je teprve na počátku. Nedávno se stal tváří kosmetické značky Dermablend a účinkoval v její reklamě, kterou na Youtube vidělo už skoro 15 milionů lidí.

#7 – Etienne Dumont

Etienne Dumont je možná taková menší vlaštovka z budoucnosti, která nám naznačuje, že na bizarní vzhled u běžných lidí si budeme muset rychle zvyknout. Na svém těle má kromě full body tattoo, také několik implantátů a v uších tunely obřích rozměrů. Pokud vám podobné proměny přijdou extrémní, zkuste zapojit fantazii, s čím asi fanoušci body artu přijdou dejme tomu za 20-30 let? To už možná bude Etienne, který je novinář a kulturní kritik, který pravidelně píše svoje sloupky do Ženevských novin, možná úplně obyčejnou osobou, kterou snadno přehlédnete při čekání na nadzvukový autobus do práce :)

#8 – Kat Von D

Katherine von Drachenberg, v komunitě známější spíše jako Kat Von D, je americká tatérka a modelka. Její původ je skutečně kosmopolitní. Momentálně žije v Hollywoodu, narodila se ale v Mexiku, ale oba její rodiče pocházejí z Argentiny. Do podvědomí veřejnosti vstoupila díky účinkovaní v televizních shows, jako je např. Pimp My Ride, Miami Ink, LA ink, nebo MADtv.

#9 – Michelle Bombshell McGee

I když o celosvětové popularitě Michelle trochu pochybujeme, v zahraničních bulvárech je i přesto oblíbeným tématem. Michelle byla původně striptérka, která vstoupila do podvědomí díky 11 měsíců trvajícímu románku s Jesse Jamesem. Nelekněte se, Michelle nepochází z minulosti, ani nevykopala mrtvolu slavného zločince, ale současný Jesse James je skutečným příbuzným tehdejšího bandity. Jesse James je výkonným ředitelem firmy West Coast Choppers a také bývalým manželem herečky Sandry Bullock.

#10 – Monica ‚Danger‘ Leon

Monica Leon nebude našim čtenářům patrně příliš známá. Na první pohled se totiž jedná o řadovou účastnici televizní reality show, kterých jsou tisíce. Tito lidé zazáří, užijí si svých pět minut slávy a pak se vrátí zpátky na zem. Někteří z nich mají talent se přisírat na různé párty, vtírat se do objektivů bulvárních fotoaparátů a dolovat tak nějakou zlatku. Parazitují na slávě svých úspěšných rádoby kolegů, než jejich hvězda úplně vyhasne. Těžko říct, zda je i Monica tento případ. Rozhodně tak na první pohled působí. V soutěži „For the Love of Ray J“, kde soutěžila o lásku známého zpěváka sice neuspěla, její semi-kariéra modelky ji ale zatím celkem vynáší.