Operace uší aneb chci vypadat jako Mr. Spock

Lidská vynalézavost nezná hranic a to platí samozřejmě i o body artu. Pokaždé když přijde někdo s něčím novým, zvedne se velká vlna komentářů, která tvrdí, že s další novinkou už přijít nelze. A přesto lidé vymýšlejí stále nové úpravy, kterými modifikují svá těla. Posledním výstřelkem který na první pohled nevypadá nijak agresivně je plastická operace uší. Tento zákrok který není nijak komplikovaný (dokonce jej někteří lidé provádějí amatérsky doma) zašpičatí vaše uši do podoby různých filmových postav (Elfové, Mr Spock ze Star Trek apod.). Tuto parádu můžete vidět na několika vyvolených v New Yorku.

Spekuluje se kdo s tímto nápadem a realizací přišel jako první. Podle některých to je piercer a tatér Steve Haworth, podle jiných zas naopak renomovaný plastický chirurg Dr. Lajos Nagy. Tento chlapík ve středních letech si založil vlastní kliniku plastické chirurgie, která působí v USA ale i v Evropě, sám pochází totiž z Maďarska.
Dr. Lajos Nagy jako první údajně provedl chirurgické upravení ucha, které mělo za následek jeho zešpičatění. Celý proces spočíval v tom, že se ucho rozřízlo ve svém nejvyšším bodě a po té se znovu sešilo. Po vyndání stehů se nosila ještě malá náplast, která měla za cíl umožnit uchu srůst do správné špičaté podoby. Není ani tak podstatné kdo s nápadem přišel jako první a kdo jej realizoval, důležitý je výsledný efekt, který se dost různí. Některé úpravy vypadají naprosto příšerně, jiné jsou zas velmi sympatické a vypadají přirozeně.
Tento zákrok vyžaduje pouze místní anestézii a provádí se ambulantně, to znamená, že po zákroku může odejít ihned domů. Postup je bezpečný a nemá vliv na funkci ucha.

 

Uši jako Elf

 

    Ear sculpting v bodech:

 • – jedná se o poměrně nedávný vývoj
  – postup zákroku je bezpečný
  – zákrok se provádí ambulantně za pomoci místní anestézie
  – deformuje se pouze ušní lalůček, zákrok nemá vliv na funkci ucha jako takového
  – ucho je po zákroku bandážováno týden
  – stehy se vyndávají po dvou týdnech
  – výsledek je vidět i po vyjmutí bandáže, ale otok měkkých tkání a konečný tvar ucha je vidět po 3 až 4 týdnech

 

ear-sculpting body-art-ucho elf-ears ucho operace-usi
Další fotky naleznete v naší galerii tetování.

Tento tvar ucha připomíná škřítky, elfy a další filmové postavy, ale asi nejvíce se ujalo přirovnání, že člověk s touto operací vypadá jako Mr. Spock z populárního seriálu Star Trek. O autentičnosti zveřejněných fotografií není pochyb, lidé se spíše dohadují, kdo za tím stál jako první, je totiž zcela jasné, že autor si vyslouží dobrou reklamní kampaň pro svůj salón či plastickou chirurgii.